Parádní vystoupení na BTM v Jaroměři a Hostinném

V Jaroměři a Hostinném se konaly další bodovací turnaje mládeže. Havířovským talentům se na nich opět dařilo, zejména pak v sobotu, kdy byly na programu soutěže dorostu a mladšího žactva. Celkově za víkend vybojovali jedenáct medailí.

Ve dvouhře dorostenek měla Klára Hrabicová se svojí soupeřkou ve finále hodně práce. Kristýnu Pěnkavovou z Vlašimi porazila až po pětisetové bitvě. Z vítězství se radovala i ve čtyřhře, kde společně s Janou Vašendovou z Ostravy porazily ve finále dvojici Kristýna Pěnkavová, Anna Stránská. Medailovou sbírku v dorostenecké kategorii rozšířil Aleš Rusnák. Prohrál v semifinále s Radimem Morávkem a vybojoval bronz.

Na turnaji mladšího žactva v Hostinném zapsala double další havířovská hráčka Magdaléna Ščibrániová. Ve dvouhře si poradila ve finále s Annou Holejšovskou, ve čtyřhře se spoluhráčkou Lucií Juchelkovou ze Vsetína porazily v boji o zlato Romanu Glückovou a Andreu Slámovou. Páté zlato přidal Martin Slaný, který společně s Petrem Hodinou z Prachatic vyhráli čtyřhru starších žáků.

V nedělním programu navázal na skvělé výkony svých kolegů také Vojtěch Slaný. V kategorii starších žáků vyhrál společně s libereckým Alexandrem Rosu čtyřhru, ve dvouhře postoupil až do semifinále a v něm prohrál s pozdějším vítězem Martinem Šípem. Bronz ze čtyřhry pak vybojovali Jaroslav Bača s Antonínem Barošem. Naprázdno nevyšla ani Magdaléna Ščibrániová, která společně s Terezou Čížovou z Vlašimi rovněž obsadily bronzovou příčku.

V kategorii nejmladšího žactva vybojoval medaili Oliver Balvar. Ve čtyřhře společně s Jakubem Kabelkou z Ústí nad Labem prohráli s dvojicí Lukáš Elicer, Jan Kunc ve finále a brali stříbro.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz