Pavel Širuček postoupil na olympiádu

Poslední volné místo z evropské olympijské kvalifikace v portugalském Guimarãesi vybojoval český reprezentant Pavel Širuček. Po skvělém a soustředěném výkonu porazil Angličana Paula Drinkhalla 4:2 a v poslední fázi turnaje si společně s Rumunem Ovidiem Ionescem, Řekem Panagiotisem Gionisem zajistili místa na olympiádě v Tokiu. Před nimi se z postupu radovali ještě Ukrajinec Kou Lei a Španěl Alvaro Robles.

Odchovanec havířovského klubu Pavel Širuček v Guimarãesi naskočil jako druhý nasazený až do vyřazovací fáze turnaje. Nejprve porazil Lucemburčana Erica Gloda 4:1, jenže pak prohrál s Rusem Vladimírem Sidorenkem 1:4. Pokračoval dál ve třetí fázi, kde nejprve přehrál Belgičana Cédrica Nuytincka 4:1, pak Itala Mihaie Bobocicu 4:2 a po prohře s Řekem Panagiotisem Gionisem 1:4 ho čekal zmiňovaný souboj o poslední letenku.

Český reprezentant zvládl zápas skvěle. Úvodní dva sety vyhrál shodně 11:3 a nevěřícně kroutil hlavou. „Tohle bylo jako ze snu. Vycházelo mi úplně všechno a byl jsem sám překvapen, jak rychle jsem vyhrál ty dva sety,“ hovořil po zápase, když přebíral plaketu pro postupující hráče. Pak sice Drinkhall dokázal srovnat, jenže otočit zápas se mu nepodařilo. Z postupu se radoval Pavel Širuček. „Byl to neskutečně dlouhý den, ale mám obrovskou radost z toho, že jsem poprvé v kariéře postoupil na olympiádu. Nebylo jisté, zda si místo zajistím z žebříčku, možná bych byl nakonec první náhradník, proto jsem moc chtěl postoupit z kvalifikace.“

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz