Pět havířovských medailí z mistrovství republiky

Celkem pět cenných kovů přivezli mladí havířovští stolní tenisté z mistrovství republiky mladšího žactva. Pod většinou je podepsán Daniel Košťál, syn bývalého reprezentanta Radka Košťála. Vybojoval tři, další dvě přidal Jaroslav Bača. Ve smíšené čtyřhře společně s Michaelou Dosedělovou z KST Jirkov vybojovali bronz, stejně jako ve čtyřhře s Antonínem Barošem z TJ Sokol Horní Bečva.

Ve dvouhře žáků vybojoval Daniel Košťál bronz, když v semifinále podlehl pozdějšímu vítězi Štěpánu Brhelovi 1:3. Ve čtyřhře spojil síly s Václavem Podrazilem z pražské Sparty a prohráli až ve finále, kde nestačili na dvojici pražské Kotlářky Michael Kopecký, Martin Šíp. Stříbrnou medaili vybojoval i ve smíšené čtyřhře s Bárou Strakovou ze Sokola Děhylov. Ve finále prohráli s dvojicí Štěpán Brhel, Monika Pařízková

Šampionátu se zúčastnilo celkem sedm havířovských nadějí. Matěj Lichna, Martin Slaný, Vojtěch Slaný a Tomáš Kment do bojů o medaile nezasáhli, Magdaléna Ščibrániová však byla jen krůček od bronzu. Prohrála ve čtvrtfinále s Monikou Pařízkovou z Liberce 1:3. Ani ona však z Prahy neodjela z prázdnou. Získala pohár za celoroční vyhlášení bodovacích turnajů mládeže, kde se umístila na druhém místě v kategorii nejmladších žákyň.

Výsledky

Dvouhra mladších žáků, semifinále: Štěpán Brhel (SKST Hodonín) – Daniel Košťál (SKST Baník Havířov) 3:1 (-9,10,8,10).

Čtyřhra mladších žáků, semifinále: Michael Kopecký, Martin Šíp (oba SK DDM Kotlářka Praha) - Jaroslav Bača (SKST Baník Havířov), Antonín Baroš (TJ Sokol Horní Bečva) 3:1 (5,-10,4,8). Finále: Michael Kopecký, Martin Šíp – Daniel Košťál (SKST Baník Havířov), Václav Podrazil (AC Sparta Praha) 3:2 (-12,-7,9,7,9).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Daniel Košťál (SKST Baník Havířov), Bára Straková (TJ Sokol Děhylov) - Jaroslav Bača, Michaela Dosedělová (KST Jirkov) 3:2 (-7,-8,6,8,8). Finále: Štěpán Brhel (SKST Hodonín), Monika Pařízková (SKST Liberec) – Daniel Košťál, Bára Straková 3:0 (4,6,5).

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz