Pět medailí z mistrovství republiky

V Havířově skončilo mistrovství republiky mužů a žen. Tituly ve dvouhrách vybojovali Pavel Širuček z HB Ostrov a Zdena Blašková z SK Dobré. Havířovským hráčům a hráčkám se podařilo získat celkem pět medailí.

Všechny byly z deblových soutěží a bohužel ani jedna nebyla zlatá. Nejdál se ve vyřazovacích bojích dostal Ondřej Bajger a bývalým spoluhráčem a dnes hráčem KT Praha Petrem Davidem. V semifinále porazili obhájce titulu Šimona Bělíka s Tomášem Martinkem z HB Ostrov a teprve až ve finále našli přemožitele. Nad jejich síly byla dvojice Pavel Širuček, Jiří Martinko.

Šimon Bělík tak bral s Tomášem Martinkem z HB Ostrov bronz a mezi čtyři nejlepší se dostal také Adam Štalzer s Tomášem Koldasem z belgického Howaldu. V semifinále prohráli s Pavlem Širučkem a Jiřím Martinekm. Stejnou medaili vybojoval ve čtyřhře žen také pár Gabriela Štěpánová, Kristýna Štefcová. Ta sice v letošní sezoně přestoupila do Břeclavi, na spolupráci se Štěpánovou však rozhodně nezapomněla. V semifinále jim vystavily stopku pozdější mistryně republiky Zdena Blašková s Kateřinou Tomanovskou.

Také ve smíšené čtyřhře nechyběl na slavnostním ceremoniálu havířovský dres. Adam Štalzer hrál s Markétou Ševčíkovou z Hodonína a došli až do semifinále. V něm prohráli s dvojicí Vít Kadlec, Helena Sommerová.

Ve dvouhrách se v hlavní soutěži představilo celkem deset hráčů a hráček. Nejdál se dostal Adam Štalzer, když až ve čtvrtfinále prohrál s Tomášem Treglerem. Jan Valenta skončil v osmifinále, kde prohrál s Tomášem Koldasem. Mezi šestnáct nejlepších postoupil i Šimon Bělík, ale pak už nestačil na Michala Beneše. Druhé kolo znamenalo konec pro Ondřeje Bajgera, který prohrál s Tomášem Martinkem, a také pro Daniela Košťála. Ten vypadl s Lubomírem Jančaříkem. Martin Pavlica prohrál v prvním kole s Markem Kláskem a Bořek Otáhal s Ondřejem Květonem.

Ve dvouhře žen postoupila Gabriela Štěpánová do druhého kola, kde prohrála s Hanou Matelovou. Klára Hrabicová vypadla rovněž ve druhém kole s Helenou Sommerovou a Nela Hanáková nepřešla přes kolo první, kde nestačila na Veroniku Polákovou.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz