Petr David s Kristýnou Štefcovou dosáhli na titul

Ze zisku mistrovských titulu ve dvouhře mužů a žen se v havířovském Národním tréninkovém centru radovali Hana Matelová a Jiří Vráblík. Zatímco současná ženská česká jednička prodloužila svoji sérii vítězství už na pět v řadě a vybojovala celkově sedmý titul, bývalý český reprezentant Jiří Vráblík se ze zlaté medaile v singlu radoval poprvé.

Ve finále ho čekal havířovský junior Šimon Bělík, který v semifinále přehrál 4:1 na sety zkušeného Dmitrije Prokopcova. Ani v přímém souboji o zlato se svého výrazně zkušenějšího soupeře nezalekl. Vyhrál koncovku prvního setu a naznačil, že to s ním Vráblík nebude mít vůbec snadné.

A také, že neměl. Vedení 3:1 na sety nic neznamenalo, Bělík našel dostatek psychických sil, aby zápas o titul zdramatizoval. Vyrovnal na 3:3 a diváci v hale i u televizních obrazovek sledovali bitvu o každý míček. Za stavu 9:9 měl ovšem přece jen pevnější nervy Jiří Vráblík, který se po prvním proměněném mečbolu radostně skácel k zemi.

První, kdo mu k výhře pogratuloval, byl pochopitelně jeho soupeř a bylo znát, jak moc si váží toho, že mohl ve finále dvouhry mužů hrát. Šimon Bělík v Havířově skončil na druhém místě, ale na svoje vystoupení rozhodně může být pyšný.

Ženské finále už tolik dramatické nebylo. Hana Matelová se do něj probojovala po výhře 4:0 nad Tamarou Tomanovou, její soupeřka Kateřina Tomanovská potřebovala v duelu se Zdenou Blaškovou o dva sety víc. Jenže pak ji její reprezentační kolegyně a obhájkyně titulu nedala vůbec nic zadarmo. Matelová šla jasně za svým cílem, a nakonec vybojovala pátý titul ve dvouhře v řadě. To se v historii samostatné České republiky ještě žádnému hráči ani hráčce nepodařilo.

Svůj první titul mistryně republiky vybojovala v Havířově Tamara Tomanová. Společně s Markétou Ševčíkovou nenašly přemožitelky ve čtyřhře žen. Byla jednou z nejúspěšnějších hráček na turnaji, protože k tomuto titulu ještě přidala bronzovou medaili se singlu a stříbro ze smíšené čtyřhry.

Ze zlata se radovali také zástupci HB Ostrov. Deblová dvojice Michal Obešlo, Radek Skála zastoupila favorizovaný pár Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov, který vypadl v bojích o medaile. Obešlo se Skálou ve finále porazili Patrika Klose s Františkem Onderkou 3:1.

Rovněž domácí klub slavil úspěch. Havířovský pár Petr David, Kristýna Štefcová ve finále porazil Patrika Klose s Tamarou Tomanovou. Pro zkušeného Petra Davida to bylo zlato v mixu po dlouhých třinácti letech. V Hodoníně v roce 2008 vyhrál s Lenkou Harabaszovou. „Mám z titulu obrovskou radost. S Davidem se výborně hraje, je to náš asi pátý společný šampionát. Máme už dva bronzy, proto jsem si moc přála, aby to tentokrát vyšlo na zlato,“ řekla po zápase Kristýna Štefcová. Její spoluhráč Petr David připomněl, že titul z mixu není jediný úspěch, který domácí klub na šampionátu zaznamenal. „Máme celkem deset medailí, což je asi historické maximum pro náš klub. Jsme velmi spokojeni.“

Ve výčtu mistrovských titulů nesmí chybět ani vítězové dvouher do jedenadvaceti let. V té mužské vrátil porážku ze čtvrtfinále dvouhry mužů Šimonu Bělíkovi ostravský junior Tomáš Martinko. Ve dvouhře žen U21 titul obhájila Zdena Blašková, když ve finále porazila Lindu Záděrovou.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz