Petr David se vrací do Havířova

Po třinácti letech se do svého mateřského klubu vrací Petr David. Odchovanec Baníku ve dvaceti odešel do El Niňa Praha, po dvou letech odehrál ještě sezonu v Avexu Zlín, ovšem posledních deset let působil v zahraničí, převážně ve druhé německé lize. Na sever Moravy přichází z TV 1879 Hilpolstein.

Čtyřnásobný mistr republiky ve čtyřhře a mixu by měl být velikou oporou aktuálně sedmého týmu extraligové tabulky. "Vracím se z rodinných důvodů, protože se nám narodilo druhé dítě. Ve druhé německé lize jsem byl hodně na cestách, což zabere spoustu času. Proto jsem velmi rád přijal nabídku havířovského klubu, dohodli jsme se s manažerem Nikolasem Endalem velmi rychle a už jsem zpátky opět Havířovák. Do haly to budu mít zase jen tři minuty autem."

Extraliga se za deset let hodně změnila. Některé kluby skončily, vyrostla nová konkurence. V řadě týmů působí mladí hráči, ale nouze není ani o české bývalé či současné reprezentanty. Tohle všechno Petr David bere jako veliké plus. "Moc se českou extraligu těším, protože deset let jsem se potkával na klubové úrovni převážně se zahraničními hráči. S českou špičkou jsem hrával jednou ročně na mistrovství republiky. To mě mrzelo. Pevně věřím, že pomohu Havířovu k lepším výkonům, že budeme hrát v horní polovině tabulky."

Je mu jasné, že bude v pozici týmové jedničky, hráče na jehož výkony bude trenér Kamil Koutný především spoléhat. Strach z toho ale nemá. "Je to určitě nová výzva, za deset let v Německu už jsem padal do určitého stereotypu. Znal jsem soupeře, herny, silné i slabé stránky. Teď to bude pro mne něco úplně nového. Budu se snažit být oporou týmu a celkově si myslím, že jsme schopni vytvořit dobrý mančaft. Marek Čihák je zkušený a stále hodně dobrý hráč. Když se nám bude dařit, jeho výkony ještě půjdou nahoru. A Tibor Špánik je zase mladý kluk. Jde výkonnostně nahoru každým dnem. A pak jsou tady ještě mladší, zapojit občas například Radima Baka do extraligového kolotoče pomůže nejen jemu, ale celému týmu," přemýšlí nad novou sezonou, která mu přinese ještě jeden nezanedbatelný bonus navíc. "Budu moci hrát před kamarády, kteří mě roky neviděli za stolem. Chodit bude i moje žena a samozřejmě táta, který bude určitě velkým fanouškem. To bude skvělé."

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz