Po obrovském boji výhra nad Chodovem

Televizní předehrávka 8. kola Extraligy mužů nabídla divákům velmi atraktivní dramatickou podívanou. Domácí Havířov po obrovském boji porazil Chodov 3:2, když se mohl zejména spolehnout na svoji jedničku Tomáše Polanského. Ten zařídil dva body, třetí pak přidal v páté dvouhře Adam Štalzer.

Havířovští měli lepší vstup do utkání, když Tomáš Polanský porazil 3:1 na sety Dmitrije Prokopcova. Nebylo žádným překvapením, když pak hostující jednička Antonín Gavlas porazil stejným poměrem Adama Štalzera, ovšem rozhodně se nečekalo, že Polák Michal Bankosz přehraje 3:0 na sety Chee Feng Leonga.

Hosté vedli 2:1 a byli krůček od velmi cenného vítězství. Jenže pak v pětisetovém boji předvedl pevné nervy český reprezentant Tomáš Polanský a výhrou nad Gavlasem srovnal. „Mám tak jedno procento energie, a to maximálně tak dojít do postele. Musím ale říct, že jsem se v tom druhém zápase cítil mnohem lépe než v tom prvním. Jsem s výkonem spokojený. V pátém setu byl klíčový můj oddechový čas, kdy mi trenér poradil, ať změním servis a já jsem z toho udělal čtyři balony,“ poděkoval trenéru Kamilu Koutnému za dobrou radu Tomáš Polanský.

Vše nakonec rozhodl Adam Štalzer. Proti mnohem zkušenějšímu Dmitriji Prokopcovovi začal odvážně a svojí agresivní důraznou hrou získal rychle dva sety. Prokopcov ještě stihl snížit, ale pak se dostal do Štalzer do neskutečného tempa a povolil svému soupeři ve čtvrtém setu jen dva míčky. Výhru oslavil kotoulem a pak se společně se svými spoluhráči radovali z výhry. Trenér Kamil Koutný se pochopitelně usmíval se svými hráči také. „Po dvou prohrách jsme opět zvítězili, takže můžeme být spokojeni. Bylo to pro nás dost těžké, protože třeba Tomáš Polanský neměl vůbec energii. Musel ráno absolvovat zátěžové testy, které už nešly přeložit a za stolem bylo znát, že není při síle. Obrovskou pochvalu zaslouží i Adam Štalzer, který byl v rozhodujícím pátém zápase jasně lepší. Ve třetím setu začal trochu špatně přijímat, ale jinak byl lepší a vyhrál zaslouženě,“ řekl po utkání.

Předehrávka 8. kola

SKST TESLA Batteries Havířov – SKST Chodov 3:2

Tomáš Polanský – Dmitrij Prokopcov 3:1 (10,7,-4,2), Adam Štalzer – Antonín Gavlas 1:3 (-7,-3,7,-7), Chee Feng Leong – Michal Bankosz 0:3 (-9,-6,-6), Tomáš Polanský – Antonín Gavlas 3:2 (-8,9,5,-3,7), Adam Štalzer – Dmitrij Prokopcov 3:1 (3,6,-8,2).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz