Polanský a Bělík v nominaci na MS

Výkonný výbor České asociace stolního tenisu schválil nominaci družstva mužů pro únorové mistrovství světa družstev v korejském Busanu. Jsou v ní hned dva havířovští hráči. Trenér Josef Plachý bude mít na šampionátu k dispozici kvarteto Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský, Jiří Martinko a Šimon Bělík.

Český tým se na první vrchol příštího roku dostal až z pozice náhradníka a doplnil tak čtyřicítku účastníků. Trenér Plachý svoji nominaci, kterou nejprve schválila Komise vrcholového sportu a následně pak Výkonný výbor zdůvodnil těmito slovy: „Ve složení základního kádru tři hráčů jsem měl jasno a počítal jsem s trojicí Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Jiří Martinko. Na pozici číslo čtyři jsem se rozhodoval mezi Davidem Reitšpiesem, Šimonem Bělíkem a Pavlem Širučkem.

David se mi velmi slušnou formou omluvil s tím, že ani v případě nominace na mistrovství světa jet nechce. Dále jsem se rozhodoval mezi Šimonem a Pavlem. Pavlova výkonnost je sice vyšší než u Šimona, ale z mého pohledu má klesající tendenci. To potvrzují jeho poslední zápasy, které odehrál na turnajích World Table Tennis, v Lize mistrů a v neposlední řadě i v Českém poháru. Na základě těchto aspektů jsem se rozhodl do týmu nakonec zařadit Šimona Bělíka.

Pracuje na sobě, je poctivý v tréninku a mimo jiné je z českých hráčů na třetím místě světového žebříčku, i když samozřejmě vím, že tento žebříček není úplně vypovídající, protože zahrnuje výsledky z juniorských turnajů.

A dalším důvodem byla vize do budoucna. Na mistrovství světa jsme se nominovali z pozice náhradníků. Šance na úspěch, kterým by byl například postup na olympijské hry, samozřejmě nějaká existuje, není ovšem příliš vysoká a je potřeba kádr oživit mladým a perspektivním hráčem.“

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz