Postup mužům unikl o vlásek

Teprve až poslední dvouhra třetího utkání rozhodla o postupujícím ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy mužů mezi TJ Ostrava KST a Havířovem. Po velmi vyrovnaném průběhu celého duelu porazil Petrik Klos Jana Valentu a pečetil výhru Ostravy 3:2.

Havířovský trenér Kamil Koutný pozměnil oproti předchozím dvěma utkáním sestavu a na třetí místo sestavy posunul Petra Davida. Naopak, na jedničku posunul Šimona Bělíka.

V úvodní dvouhře si poměrně snadno poradil Tomáš Martinko s Janem Valentou. Ani jeden set nedovolil dotáhnout do koncovky a vyhrál s přehledem 3:0.

Pak ovšem hosté skóre otočili. Patrik Klos sice rozehrál duel se Šimonem Bělíkem výborně a vyhrál úvodní dva sety, pak ale mladý havířovský hráč přitvrdil hru a srovnal. V rozhodujícím pátém setu se v koncovce oba předháněli v neproměněných mečbolech. Oba nevyužili dva, ale ten třetí Bělík přece jen zvládl a vyrovnal stav utkání.

Také další dvouhru začal lépe domácí hráč. Adam Štalzer se proti Petru Davidovi správně nahecoval, zkušený David však ukázal, proč ho trenér poslal vybojovat veledůležitý bod právě do třetí dvouhry. Postupně ovládl hru a zápas získal pro sebe.

Rozhodnuto však zdaleka nebylo. Tomáš Martinko ve čtvrtfinálové sérii zaváhal jen jednou a opět potvrdil, že je ve vynikající formě. Šimon Bělík se snažil ze všech sil, jenže využil jen jedno zaváhání svého soupeře, který ve druhém setu nevyužil tři setboly. V dalších setech už měl Martinko pevnější nervy.

Sérii tak nakonec rozhodla poslední dvouhra. Hostující Jan Valenta prohrál koncovku prvního setu, kdy nevyužil jeden setbol, pak už Patrik Klos šanci nepustil. Dotáhl zápas do vítězného konce a společně se spoluhráči se mohl radovat z postupu do semifinále.

Výsledek čtvrtfinále play off

TJ Ostrava KST – SKST TESLA BATTERIES Havířov 3:2

Tomáš Martinko – Jan Valenta 3:0 (7,8,7), Patrik Klos – Šimon Bělík 2:3 (8,7,-5,-8,-13), Adam Štalzer – Petr David 1:3 (10,-7,-5,-6), Tomáš Martinko – Šimon Bělík 3:1 (5,-11,10,9), Patrik Klos – Jan Valenta 3:0 (10,6,9). Konečný stav série: 2:1.