Prohra se Saarbrückenem v Lize mistrů

V dalším utkání hlavní fáze Ligy mistrů se v Havířově představil vítěz posledního ročníku této klubové soutěže německý 1. FC Saarbrücken TT a potvrdil svoje kvality. Zvítězil 3:0 a vede bez ztráty bodu skupinu.

Fanoušci se mohli těšit na čtrnáctého hráče aktuálního světového žebříčku Slovince Darko Jorgiče a jednoho z nejlepších obranářů světa Japonce Yuta Muramatsa. Oba se předvedli ve skvělé formě a neztratili ani set. Jorgič porazil svého bývalého spoluhráče z klubu a velkého kamaráda Tomáše Polanského, Muramatsu nedal šanci Adamu Štalzerovi.

Na vítězství naopak sahal ve třetí dvouhře Jan Valenta, který změřil síly s Němcem Cedricem Meisnerem. Zápas dovedl až do zkráceného pátého setu, v němž za stavu 3:5 odvrátil dva mečboly a o vítězi rozhodl jediný míček za stavu 5:5. Ten proměnil německý hráč a pečetil výsledek.

I přes prohru s Jorgičem měl Tomáš Polanský po utkání dobrou náladu. Po dlouhých letech nastoupil proti svému kamarádovi a deblovému partnerovi. A musel uznat, že Slovinec byl po všech stránkách lepší. „Nemyslím, že bych hrál špatně, ale on mě k ničemu nepustil. Má obrovskou úderovou jistotu a opravdu je to hráč světového formátu. Byl jsem zvědavý, jak se budu před zápasem a během něj cítit, protože jsme velcí kámoši. Ale ono to bylo nakonec možná příjemnější než proti jiným takto silným soupeřům. Ale převálcoval mě, to musím uznat,“ řekl Tomáš Polanský.

Výsledek utkání 2. fáze

SKST TESLA Batteries Havířov – 1. FC Saarbrücken TT 0:3

Tomáš Polanský – Darko Jorgič 0:3 (-6,-4,-4), Adam Štalzer – Yuto Muramatsu 0:3 (-3,-5,-8), Jan Valenta – Cedric Meisner 2:3 (-4,9,18,-10,-5)