Prohra v extraligové dohrávce

Po páteční výhře ve čtvrtfinále Evropského poháru potvrdili hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod, že jsou v dobré herní pohodě i v dohrávce 12. kola Extraligy mužů v Havířově. Zvítězili 3:1 a v tabulce se bodově dotáhli na El Niňo Praha.

Místo zkušeného Dmitrije Prokopcova dostal v utkání příležitost Radek Skála, ale ani to neubralo nic na síle úřadujícího mistra. Tomáš Tregler skvěle utkání rozehrál, když bez ztráty setu porazil Petra Davida.

Po zápase přiznal, že páteční pohárový souboj v nohou necítí, Havlíčkobrodští v sobotu absolvovali nezbytnou regeneraci a do Havířova přijeli v dobré pohodě. To potvrdil ve druhé dvouhře také Michal Obešlo, který si rovněž ve třech setech poradil s Ondřejem Bajgerem. Vyhrál koncovky úvodních dvou setů a v tom třetím už jasně dominoval.

Naději na bodový zisk pro domácí vykřesal Šimon Bělík, když ve třetí dvouhře porazil v pětisetové bitvě Radka Skálu. Tento souboj naopak nabídl řadu překrásných výměn a oba hráči za svoje výkony sklidili zasloužený aplaus od fanoušků v hale. „My se s Radkem známe od nejmladších žáků, takže jsme proti sobě odehráli snad stovku zápasů. Nemáme se asi čím překvapit, ale já si na něho věřím, protože jsem v posledních třech zápasech vyhrál. Byl to ale hodně těžký zápas, protože Radek hrál velmi dobře. Měl tam neskutečné balonky a jsem moc rád, že jsem to nakonec překlopil na svoji stranu a vyhrál jsem,“ hodnotil své vystoupení havířovský hráč.

Jeho bod byl bohužel jediný, který domácí družstvo proti favorizovanému soupeři uhrálo. Čtvrtá dvouhra vyzněla lépe pro Michala Obešla, který porazil domácího Petra Davida. Hosté z Havlíčkova brodu se díky výhře posunuli na druhé místo tabulky, kde mají stejný počet bodů jako pražské El Niňo.

Výsledek utkání12. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – HB Ostrov H. Brod 1:3

Petr David – Tomáš Tregler 0:3 (-8,-8,-4), Ondřej Bajger – Michal Obešlo 0:3 (-11,-10,-3), Šimon Bělík – Radek Skála 3:2 (9,-7,9,-1,7), Petr David – Michal Obešlo 0:3 (-5,-11,-5).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz