Kvalifikační skupina o postup na ME 18.-19.5.2019

Pouze čtyřiadvacet družstev mužů a stejný počet žen se představí na podzim ve francouzském Nantes na letošním mistrovství Evropy družstev. Od února minulého roku probíhá kvalifikace na závěrečný turnaj, která byla rozdělena do dvou fází.

Zatímco české ženy se již z první fáze na turnaj kvalifikovaly, muže čeká ještě poslední krok. Tím je turnaj druhé fáze, který se bude hrát o víkendu 18. a 19. května v Havířově. Bude se hrát systémem každý s každým a soupeři českých reprezentantů budou postupně týmy Irska, Maďarska a Izraele.

Češi patří ke spolufavoritům, v první fázi kvalifikace porazili bez ztráty bodu Bulharsko a Kypr. Maďaři začínali v elitní skupině a skončili třetí za Portugalskem a Rakouskem. Izrael ve své druhé výkonnostní skupině obsadila druhou příčku za Itálií a před třetím Norskem, Irsko, rovněž ve druhé výkonnostní skupině skončila druhá za Litvo a před San Marinem.

I z toho je patrné, že Češi jsou společně s Maďary jasnými kandidáty na dvě postupová místa. Trenér Josef Plachý na turnaj nominoval kvarteto Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Tomáš Tregler. Upozorňuje, že jakkoliv bude jeho tým favoritem, nesmí žádného ze soupeřů podcenit. „Musíme k tomu přistoupit maximálně s respektem a zodpovědně, protože jediným cílem je postup. Máme výhodu domácího prostředí, máme k dispozici nejlepší hráče, tak věřím, že to vyjde. Proti papírově nejtěžšímu soupeři Maďarsku hrajeme v sobotu večer, což je taky dobře, jak ale říkám, klíčový bude soustředěný výkon a zodpovědný přístup,“ říká pět dnů před důležitou akcí.

Hrát se bude na dvou stolech současně a všechna tři utkání českého národního týmu bude vysílat v přímém přenosu ping-pong.tv. V sobotu od 14 hodin jsou na programu souboje Maďarska s Izraelem a České republiky s Irskem. Večer od 19 hodin pak hraje Izrael s Irskem a Česká republika s Maďarskem. V neděli pak od 11 hodin Maďarsko s Irskem a Česká republiky s Izraelí.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz