WTT Youth Contender Havířov

V příštím týdnu se v havířovském Národním tréninkovém centru bude hrát další z turnajů světového okruhu mládeže WTT Youth Contender Havířov. A startovat na něm bude úctyhodných osmdesát českých nadějí.

 

Šanci poměřit své síly s vrstevníky z celého světa totiž dostali také tzv. samoplátci, kteří ji v hojném počtu využili. Ve startovní listině jich je polovina všech domácích hráčů a hráček. Třicet reprezentantů totiž nominovali reprezentační trenéři mládeže a schválilo vedení asociace, další deset bylo vybráno z projektu Hledáme budoucí olympioniky. Čtyřicet se jich do turnaje přihlásilo jako samoplátci.

 

Všechny přitom čeká mimořádně těžký úkol v bojích o co nejlepší výsledky. Na turnaj se totiž přihlásili vynikající hráči a hráčky nejen z Evropy, ale také z Japonska, Čínské Tchaj-peje, Koreje nebo Singapuru.

 

V minulém roce se Češi radovali ze tří pódiových umístění. Ve smíšené čtyřhře U15 dosáhli Veronika Poláková se Slovákem Damianem Florem na druhé místo, v kategorii U19 byli Vít Kadlec s Helenou Sommerovou třetí. V nejmladší kategorii děvčat U11 prošla bez jediné porážky celým turnajem Adéla Brhelová a odvezla si ze severu Moravy plaketu pro vítězku.

 

Veronika Poláková už hraje o jednu věkovou kategorii výš a bude určitě zajímavé sledovat, jak si další domácí zástupci letos povedou. Podle postavení na žebříčku a nasazení v jednotlivých kategoriích mají největší naději Hanka Kodetová, která bude ve dvouhře U15 turnajovou dvojkou, a Ondřej Morávek. Ten je ve dvouhře U13 rovněž druhý nejvýše nasazený. V kategorii U15 je Jan Škalda ve dvouhře nasazen jako čtyřka. Veronika Poláková s Hankou Kodetovou jsou v desítce nasazených ve dvouhře U17, Linda Ratajská a Ella Budilová ve dvouhře U13.

 

Největšími hvězdami na turnaji by v kategorii juniorů měli být Japonec Kazuki Yoshiyama (11. hráč světového žebříčku), Polák Mateusz Zalewski (13.) a Chang Yu-An z Čínské Tchaj-peje (16.), mezi juniorkami pak Korejka Yoo Yerin (10.), Polka Anna Brzyska (17.) či Ukrajinka Veronika Matiuninová (23.). V kategorii kadetů a kadetek Portoričan Steven Moreno (44.) nebo Polka Katarzyna Rajkowska (47.).

 

Turnaj začíná v pondělí 27. května, hrát se bude na dvanácti stolech a půjde o jednu z posledních prověrek pro mladé evropské hráče a hráčky před červencovým juniorským mistrovstvím Evropy, které se hraje ve švédském Malmö.

 

 

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz