Radim Bako ladí formu na MEJ v Ostravě

Mezi pěticí juniorů, kteří v Ostravě zahájili závěrečnou přípravu na evropský šampionát v Kluži, je také havířovský Radim Bako. Pojede na svůj první šampionát, ovšem podle slov trenéra Josefa Brauna by právě on měl být lídrem družstva. Má za sebou dobrou sezonu a společně s Tomášem Martinkem, Radkem Skálou, Františkem Onderkou a Davidem Průšou tvoří vyrovnaný kolektiv.

Jak se na evropský šampionát těšíte?

Těším se moc. Bude to velká zkušenost. Trochu se bojím, aby to nebyla katastrofa, ve smyslu, že bych tam nevyhrál žádný zápas. Ale myslím, že nemám co ztratit a že to dobře dopadne.

Máte za sebou poměrně úspěšnou sezonu, takže zbytečné obavy snad ani nejsou na místě. Nemyslíte?

Je pravda, že na českých turnajích se mi dařilo. Vyhrál jsem tři bodováky, což je určitě úspěch. Na mistrovství české republiky jsem čekal trochu lepší výsledek, ale nešťastně jsem prohrál s Radkem Skálou. Na mezinárodních turnajích jsem udělal několik dobrých výsledků, tam jsem spokojený. I když poslední turnaj v Polsku nebyl úplně slavný.

Kterého úspěchu si nejvíc vážíte?

Určitě je to bronz ze Slovakia Open. Porazil jsem tam hráče z Taiwanu a Brazílie, taky Slováka Delinčáka a prohrál jsem až s Polákem Kulczyckim, který je hodně vysoko na žebříčku. Ale taky si fakt moc cením vítězství na třech bodovacích turnajích v Česku.

Co si myslíte o konkurenci, která vás na evropském šampionátu čeká?

Určitě se dá hrát vyrovnaný zápas s každým. Je to hodně o momentální formě, hráč se špatně vyspí, nesedne mu hodina zápasu a pak se dá porazit s trochou štěstí i vysoký favorit.

Jak jste reagovali na los soutěže družstev?

My jsme se o tom ještě se spoluhráči moc nebavili. Osobně si myslím, že Rusové a Němci, to bude hodně těžké. Naopak s Maďary, tam by se dalo uspět a něco urvat. Máme dobrou partu, určitě budeme chtít vyhrát co nejvíc zápasů a mít ze hry dobrý pocit.

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz