Radim Bako přivezl z Portugalska bronz z družstev

Havířovský junior Radim Bako zakončil letošní rok na turnajích ITTF World Junior Circuit úspěšným způsobem. Z portugalského Guimarãese přivezl bronz ze soutěže družstev, který vybojoval společně s ostravským Františkem Onderkou a ruským spoluhráčem Aleksandrem Kraskovským.

Oba Češi se na Portugal Junior & Cadet Open představili nejprve v soutěžích jednotlivců. Ve dvouhře byl Bako desátým nasazeným, nemusel hrát kvalifikaci a v hlavní soutěži nejprve porazil ve 2. kole Dána Lukase Bondepura 4:0. V dalším kole pak nestačil na nasazenou osmičku Marca Gutirezze ze Španělska a prohrál 2:4.

Dobrou formu však oba mladí čeští reprezentanti předvedli ve čtyřhře. Tam se probojovali až do čtvrtfinále, kde prohráli s indickým párem Jeet Chandra, Snehit Suravajjula 2:3.

Vše si ale vynahradili v soutěži družstev. Společně s Kraskovským v základní skupině porazili postupně smíšené družstvo Švédska a Finska 3:2, pak stejným poměrem Španělsko 2 a na závěr přehráli družstvo Portugalska 2 hladce 3:0. Ve čtvrtfinále vyřadili Anglii 3:2 a prohráli až v semifinále s prvním týmem Španělska 2:3.

Celkem odehrál Radim Bako v Guimarãesi jedenáct dvouher, pět z nich vyhrál a šest prohrál. Ve čtyřhře byla bilance pochopitelně pozitivní, dvě vítězství a jedna prohra.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz