Šampionát dorostu o víkendu v Havířově

Mistrovství republiky dorostu pro rok 2020 se uskuteční v Havířově ve dnech 10. a 11. října 2020. Organizátoři byli nuceni čekat s konkrétními pravidly až do poslední chvíle kvůli změnám v organizaci soutěží v době vyhlášeného nouzového stavu.

Pokud se stávající nařízení nouzového stavu do příštího víkendu nezmění, bojů o mistrovské tituly se zúčastní 56 dorostenců a 40 dorostenek. Pouze ovšem v soutěžích ve dvouhře. Všechny deblové soutěže byly zrušeny.

V sobotu 10. října se uskuteční samostatně turnaj dorostenců, v neděli pak turnaj dorostenek. Klíčovým faktorem je nařízení, kdy může ve vnitřních prostorách probíhat soutěž registrovaných sportovců v celkovém počtu maximálně 130 osob, tedy sportovců, organizátorů, trenérů, rozhodčích, případně médií. Bude se ovšem bohužel hrát bez přítomnosti diváků (v tomto konkrétním případě i například rodičů hráčů a hráček).

Vedení České asociace stolního tenisu společně s Komisí mládeže se i přes velmi přísná hygienická opatření rozhodlo šampionát jednotlivců v kategorii dorostu uspořádat, protože vnímá účast a boje o medaile na mistrovství republiky jako jeden z vrcholů snažení mladých sportovců a jako důležitou motivaci do dalšího tréninku.

Pořádající klub SKST Havířov bude reprezentovat sedm dorostenců a dvě dorostenky. Nejvýše nasazeným havířovským dorostencem je Aleš Rusnák, startovat budou také Daniel Košťál, Štěpán Brhel, Michal Macurák, Jaroslav Bača, Antonín Baroš a Vojtěch Slaný. V kategorii dorostenek bude patřit k největším favoritkám Klára Hrabicová, která bude druhá nasazená. Společně s ní do bojů zasáhne také Nela Hanáková.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz