Senzační postup Havířova v Champions League

Tak tohle bylo drama, které lze jen těžko vymyslet. Hráči Havířova zakončili účinkování ve skupině B úvodní fáze Ligy mistrů vítězstvím nad dánským Roskilde Bordtennis 3:0. Navíc se díky lepšímu poměru setů ve vzájemných utkáních s El Niněm a belgickým Hobokenem obsadili první místo a postoupili do druhé fáze Champions League.

Trojice Jan Valenta, Šimon Bělík a Adam Štalzer odvedla skvělou práci, i bez zraněné týmové jedničky Tomáše Polanského se do svých soupeřů pustila bez respektu a vyhrála dvě ze tří utkání. To druhé ovšem ještě automaticky neznamenalo výhru ve skupině. K tomu domácí potřebovali, aby El Niňo Praha porazilo belgický Hoboken 3:1 a k tomu ještě poměrem setů, které by Havířovu vyhovovaly.

Po vítězném souboji s dánským Roskilde Bordtennis čekali hráči a trenér Kamil Koutný netrpělivě na závěr utkání pražského týmu. Souboj s Hobokenem se vyvíjel přesně podle „jejich“ scénáře. Pražané vedli zásluhou Jiřího Vráblíka a Františka Onderky 2:1 a zkušený Vráblík šel na čtvrtou dvouhru proti Quentinu Robinotovi s jasným úkolem. Výhra 3:0 na sety by znamenala postup El Niňa, prohra by rozradostnila belgické hráče a výhry 3:1 nebo 3:2 byly kartami havířovského družstva. Zápas nakonec Jiří Vráblík vyhrál 3:2 a Havířovští ještě dlouho nevěřili, že skupinu vyhrají právě oni.

Nevěřil ani trenér Kamil Koutný. „My jsme si mysleli, že jen výhra 3:1 znamená náš postup, ale pokud je pravda, že i 3:2 nám stačí, pak je to prostě neskutečné. Před prvním utkáním jsem nevěřil, že bychom se mohli poprat bez Tomáše Polanského o vítězství ve skupině. Ale skvěle hrající dvojici Jan Valenta a Šimon Bělík ideálně doplnil Adam Štalzer a všem dodalo sebevědomí vítězství nad El Niněm hned v prvním utkání. Je to pro nás neskutečný úspěch, vůbec ani nevím, na jaké soupeře můžeme ve druhé fázi narazit, ale to je teď jedno,“ usmíval se na všechny strany. Na druhém místě ve skupině skončil Sokan Hoboken a až třetí El Niňo Praha.

Výsledek utkání

Roskilde Bordtennis – SKST TESLA Batteries Havířov 0:3

Jens LUNDQUIST – Šimon BĚLÍK 2:3 (-1,9,7,-8,-5), Allan BENTSEN – Adam ŠTALZER 1:3 (-7,-6,5,-10), Dominykas SAMUOLIS – Jan VALENTA 1:3 (-4,5,-2,-10).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz