Šimon Bělík obhájil titul ve dvouhře U19

V Plzni skončilo mistrovství republiky kategorie U19 a nejcennější tituly ve dvouhrách vybojovali Šimon Bělík z Havířova a Hanka Kodetová ze Slavoje Praha. Zatímco havířovský hráč obhájil zlato z loňského roku, pro Kodetovou je to premiérový titul v této věkové kategorii.

Dvouhra juniorů nabídla strhující podívanou v závěrečných kolech. Bělík svedl v semifinále sedmisetovou bitvu s Ondřejem Květonem z HB Ostrov, Martin Šíp z pražské Kotlářky naopak vyřadil v semifinále Víta Kadlece z TJ Ostrava 4:0 na sety.

Co pak ovšem dva nejlepší hráči turnaje předvedli ve finále, to se divákům rozhodně muselo líbit. Šíp vedl už 3:0 na sety a jeho soupeř jen těžko hledal cestu za vítěznými míčky. Nakonec se mu to přece jen povedlo. Vybojoval koncovku čtvrtého setu a nadechl se k mohutnému obratu. Vyhrál další tři sety, ten poslední 11:8 a možná i sám sebe překvapil, že se mu povedl tak mimořádný kousek. Vítězství 4:3 ovšem bylo naprosto zasloužené, protože nesložil zbraně ani za velmi nepříznivého stavu.

Nebyl ovšem jediným havířovským hráčem, který ze západu Čech přivezl medaili. Ve čtyřhře juniorů U19 prohráli Daniel Košťál se svým spoluhráčem Matyášem Lebedou z Hradce Králové až v semifinále se Štěpánem Brhelem a Martinem Šípem, takže z toho byla bronzová medaile. Stejnou hodnotu měl cenný kov, který vybojovaly Nela Hanáková s Lucií Juchelkovou, Prohrály také v semifinále s Adélou Sazimovou a Vendulou Šichanovou. A do třetice bronz v mixu zásluhou Daniela Košťála a Moniky Pařízkové z Hodonína. I oni vypadli až v semifinále.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz