Šimon Bělík oceněn v anketě Sportovec MS kraje

Titul Sportovec roku Moravskoslezského kraje 2021 získala oštěpařka Nikola Ogrodníková, do síně slávy byl uveden sportovní gymnasta Jiří Tabák. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby kraje, mezi nimi také hráč SKST Havířov Šimon Bělík.

„Řada skvělých sportovců z našeho regionu svými mimořádnými sportovními výkony Moravskoslezský kraj reprezentuje nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Jsou pro nás skvělou vizitkou a na náš kraj upozorňují jako na místo, ve kterém se sportu daří. Chceme proto poděkovat nejen jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Oceňujeme také významné sportovní aktivity, a i letos jsme vyhlásili cenu Fair Play. Titul Sportovec roku 2021 získala ostravská rodačka Nikola Ogrodníková, vicemistryně Evropy v hodu oštěpem. Má za sebou premiéru na olympijských hrách a věřím, že o ní sportovní svět ještě hodně mnoho uslyší,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad slavnostním oceňováním i letos převzal záštitu.

Český juniorský reprezentant Šimon Bělík v roce 2021 vybojoval senzační stříbro ve dvouhře na domácím šampionátu dospělých a vyhrál dvouhru na mistrovství republiky juniorů. V kategorii mládeže do 19 let byl oceněn společně s atletkou Katrin Brzyszkowskou, vzpěračem Alexandrem Džobákem, sportovní lezkyní Markétou Janošovou a baseballistou Janem Kozlem.

Zdroj: moravskoslezský.denik.cz

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz