Šimon Bělík posílí družstvo mužů

V novém extraligovém ročníku posílí družstvo mužů SKST Havířov jeden z největších českých talentů Šimon Bělík. Sedmnáctiletý úřadující mistr republiky dorostenců ve dvouhře přichází po pětiletém působení v TTC Ostrava, v jehož barvách si zahrál Ligu mistrů, Evropský pohár a v sezoně 2018/2019 měl svoji premiéru v Extralize mužů.

Doplní stávající trojici Ondřej Bajger, Petr David a Jan Valenta, podle slov manažera klubu Nikolase Endala bude družstvo o poznání silnější. Jeho bilance v minulém ročníku byla 47,83 %. „Osobně jsem přesvědčen, že tím zvýšíme ambice našeho klubu. Soutěž bude velmi vyrovnaná a my bychom chtěli patřit k týmům, které nebudou mít problém zajistit si místo v play off a zapojit se do bojů o medaile,“ říká k podpisu smlouvy pro příští sezonu.

Současně ovšem dodává, že by byl rád, aby člen juniorského reprezentačního výběru pro blížící se evropský šampionát ve Varaždinu v Havířově zůstal mnohem delší dobu. „Chceme s tímto hráčem spolupracovat dlouhodobě, Šimon by se v budoucnu mohl a měl stát jedním ze základních hráčů a lídrem týmu.“

Bělík v Národním tréninkovém centru už dva měsíce trénuje a velmi si podmínky pochvaluje. „Je tady skvělá atmosféra, podmínky, které v republice jen těžko najdete. Taky samotné družstvo Havířova je skvělé, všechny kluky dobře znám a věřím, že mezi ně rychle zapadnu. Mým cílem je tvrdě na sobě pracovat, dál se zlepšovat a hrát od začátku sezony co nejlépe.“

Přiznal, že z Ostravy se mu neodcházel snadno, prožil tam posledních pět let a díky ambicióznímu klubu si mohl zahrát už jako kadet nejprestižnější klubovou soutěž Evropy. „S trenérem Demkem jsme měli skvělý vztah, moc mu děkuji za všechno, co mě naučil. Chtěl jsem v klubu zůstat mnohem déle, jenže se to letos pokazilo a odešel jsem. Vedení Havířova mě oslovilo s jasnou nabídkou a s ohledem na tréninkové podmínky, o nichž jsem mluvil, jsem rád, že budu působit právě v tomto klubu. Těším se na novou sezonu a nejvíc pochopitelně na zápasy proti TTC Ostrava,“ dodává s úsměvem Šimon Bělík.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz