Šimon Bělík vybojoval zlato v Mostu

Ve Sportovní hale v Mostu bojovali dorostenci a dorostenky o mistrovské tituly ve dvouhrách. Nejlepší formu na šampionátu prezentovali Šimon Bělík z Havířova a Anna Klempererová z Hodonína, kteří vybojovali mistrovské tituly.

Bělík tak zopakoval úspěch z minulého roku, kdy proti němu rovněž stál František Onderka. Oba hráči ovšem v létě změnili dresy, Bělík přestoupil do Havířova, Onderka do pražského El Niňa. Těžší cestu do finále měl právě bývalý hráč Ostravy, který už v semifinále svedl sedmisetovou bitvu s bývalým oddílovým kolegou Adamem Štalzerem. Tuhle ještě zvládl, ovšem v boji o zlato už mu zřejmě došly síly. Nad Bělíkem vedl 3:1 na sety, jenže obhájce titulu získal další tři sety pro sebe a opět mohl pozvednout pohár pro vítěze.

Mezi dorostenkami obhájkyně mistrovského titulu a nasazená jednička Klára Hrabicová vypadla také ve čtvrtfinále. S Terezou Bártovou ze Sokola PP Hradec Králové to měla skvěle rozehrané. Vedla už 3:0 na sety, jenže hráčce z východu Čech se povedl dokonalý obrat, a nakonec postoupila až do finále. V něm už nestačila na Annu Klempererovou z Hodonína, která ji porazila 4:0 na sety a radovala se z premiérového titulu.

Na šampionátu se neztratili ani další hráči a hráčky havířovského klubu. Daniel Košťál ve druhém kole hlavní soutěže vyřadil turnajovou jedničku Radka Skálu z Havlíčkova Brodu a prohrál až v boji o medaile s Vítem Kadlecem z TJ Ostrava KST. Do čtvrtfinále postoupil i Vojtěch Slaný, ten ale pak nestačil na pozdějšího finalistu Františka Onderku. Aleš Rusnák ve druhém kole vypadl s Ondřejem Květonem. V soutěži dorostenek se v hlavní soutěži kromě Kláry Hrabicové představila také Nela Hanáková, která prohrála ve čtvrtfinále s Annou Klempererovou.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz