Singapurský juniorský nároďák v Havířově

Na týdenní kemp před odjezdem na turnaj WTT Youth Contender v Linci přiletěli do Havířova mladí hráči a hráčky ze Singapuru. V Národním tréninkovém centru se připravovali nejen se svými českými vrstevníky, ale například i členkami ženské seniorské reprezentace Hanou Matelovou a Zdenou Blaškovou.

Podle slov předsedy České asociace stolního tenisu Nikolase Endala to byl první konkrétní krok v naplňování dlouhodobé spolupráce se singapurským svazem. „Podepsali jsme se singapurským svazem memorandum o vzájemné spolupráci, zejména v oblasti společné přípravy v průběhu celého roku. Týká se to nejen mládežnických reprezentací, ale také těch seniorských. Podobně jako tento týden se před turnajem v Linci u nás připravovali jejich junioři a kadetky, mohou před velkými turnaji v Evropě trénovat u nás i členové seniorské reprezentace. A na oplátku, už máme dohodnutý v březnu tréninkový kemp v Singapuru. Pro Hanku Kodetovou a případné další členy výpravy před turnajem WTT Youth Series v Singapuru a pro vybrané hráče seniorské kategorie rovněž před turnajem dospělých.“

V asijské výpravě byly dvě kadetky a tři junioři a dva její členové si dokonce o víkendu zahráli české ligové soutěže. Třináctiletá Ming Ling Loy nastoupila v extraligovém utkání proti TJ Ostrava KST. Porazila Lucii Masopustovou, pak prohrála těsně s Helenou Sommerovou a nestačila ani na Tamaru Tomanovou. Patnáctiletý Lee Ellsworth pak v dresu Havířova nastoupil za prvoligové béčko v duelu s TJ Ostrava KST C. Vyhrál všechny tři své dvouhry a společně s Martinem Pavlicou uspěli i ve čtyřhře.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz