Skvělá bilance na bodovacích turnajích

Mimořádně úspěšná byla výprava mladých havířovských hráčů a hráček na posledních letošních bodovacích turnajích v Hustopečích a Hluku. Ve čtyřech kategoriích se podařilo vybojovat celkem třináct medailí, z toho dvě zlaté.

Obrovskou radost měla ve dvouhře dorostenek Klára Hrabicová. Ve čtvrtfinále porazila Lindu Záděrovou, v semifinále Kristýnu Pěnkavovou a ve finále si poradila v pěti setech s Annou Klempererovou. Zaslouženě se tak radovala ze zlata. Bronz ve dvouhře vybojovala Nela Hanáková.

Vojtěch Slaný s Alexandrem Rosu (SKST Liberec) získali zlato ve čtyřhře starších žáků, když ve finále porazili Daniela Košťála se Štěpánem Brhelem (SKST Hodonín). Bronz v této soutěži vybojovali Jaroslav Bača a Antonín Baroš. Daniel Košťál ještě přidal první den turnajů bronz ve dvouhře starších žáků. Mladší žákyně Magdaléna Ščibrániová se prosadila o "kategorii výš", vybojovala bronz ve dvouhře starších žákyň společně s Veronikou Mazalovou (TJ Olympia Bruntál) ve čtyřhře.

V kategorii mladšího žactva se Magdaléna Ščibrániová probojovala až do finále dvouhry, v němž podlehla Veronice Polákové z Vlašimi. Bronz v této věkové kategorii brali za účast v semifinále Martin Slaný se Štěpánem Holubem (HB Ostrov Havlíčkův Brod). Stejnou medaili vybojovala ve čtyřhře Magdaléna Ščibrániová s Anežkou Trunečkovou (TJ Sokol PP Hradec Králové 2).

Oliver Balvar přidal do výčtu úspěchu havířovských nadějí bronz ve dvouhře nejmladších žáků a stříbro s Jakubem Kabelkou (KST Apollo Ústí nad Labem) ve čtyřhře. Ve čtyřhře se z bronzové medaile radoval také Oliver Olejník, když společně s Tobiášem Fabiánem (TTC Frýdek-Místek) došli až do semifinále.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz