Úspěšný vstup družstva žen do play off

Lepší začátek ve vyřazovacích bojí o mistrovský titul si hráčky Havířova ani nemohly přát. V prvním čtvrtfinálovém utkání porazily CDU SPORT - Stolní tenis Ostrava 5:3. Tři body zařídila Nikita Petrovová, dva přidala Kristýna Štefcová. V Havířově se sice obě družstva představila v nejsilnějších sestavách, ovšem už v úvodním zápase bylo vidět, že hostující Tamara Tomanová není zdravotně zcela v pořádku. Souboj s Gabrielou Štěpánovou ještě dokázala vybojovat, když v rozhodujícím pátém setu otočila nepříznivý vývoj ze 4:9 na 11:9. Pak už ale problémy se zády nedovolily ostravské hráčce podat stoprocentní výkon a zápas s Nikitou Petrovovou ve třetím setu vzdala.

I s tímto hendikepem byly hostující hráčky stále v utkání favoritem. Papírové předpoklady však roztrhala především Nikita Petrovová. Podala mimořádný výkon a ve veledůležitém souboji dokonce porazila i jedničku hostujícího družstva Hanu Kubátovou. "Tohle kdyby mi řekl někdo ráno před utkáním, nevěřila bych. Poslední dva tři měsíce jsem hrála hodně špatně a vůbec jsem si nevěřila. Vlastně jsem do utkání šla s tím, že nemám co ztratit. Nějak jsem se ale chytla, překonala jsem úvodní strach a jakmile se mi podařilo vybojovat pátý set se Simonou Šlehobrovovu, úplně se vše otočilo. Šlo mi téměř všechno a užívala jsem si to. A výhry nad Hankou Kubátovou si moc vážím," usmívala se po utkání havířovská hráčka.

Ostravanky držely neustále krok s domácími a teprve až za stavu 3:3 pečetily vítězství dvěma výhrami Nikita Petrovová s Kristýnou Štefcovou. "Holky podaly asi nejlepší výkon za poslední dvě sezony. Pomohl nám včerejší rozbor a taktická příprava, ale to hlavní se dělo za stoly. Nikita po dlouhé době podala bezchybný výkon a přidaly se k ní i ostatní. Na tomto vítězství má zásluhu celý mančaft," hodnotil trenér Havířova Ján Medvecký.

Odveta se hraje za týden v sobotu 13. dubna v Ostravě, případné třetí utkání o den později, opět na stolech Ostravy. Také ve druhém čtvrtfinále začaly lépe domácí hráčky. SK Dobré porazil Moravský Krumlov rovněž 5:3.

SKST Baník Havířov - CDU SPORT - Stolní tenis Ostrava 5:3

Gabriela Štěpánová - Tamara Tomanová 2:3 (8,-6,-10,8,-9), Nikita Petrovová - Simona Šlehobrová 3:2 (10,-8,4,-8,7), Kristýna Štefcová - Hana Kubátová 0:3 (-7,-8,-12), Nikita Petrovová - Tamara Tomanová 3:0 (8,7,w.o.), Gabriela Štěpánová - Hana Kubátová 0:3 (-9,-8,-8), Kristýna Štefcová - Simona Šlehobrová 3:0 (7,9,2), Nikita Petrovová - Hana Kubátová 3:1 (10,8,-12,8), Kristýna Štefcová - Miroslava Ságlová 3:2 (4,-7,7,-12,6).