Skvělých sedm medailí, bohužel ani jeden titul

Na první pohled skvělá bilance sedmi cenných kovů, které havířovští hráči a hráčky vybojovali na mistrovství republiky jednotlivců dorostu, má přece jen jedno ale. Nikomu se nepodařilo vybojovat mistrovský titul.

A bylo k němu hodně blízko. Na šampionátu v domácí herně v Šumbarku se představilo celkem sedm hráčů a hráček. Pouze jeden z nich se neúčastnil společného fotografování s medailí na krku. Michal Macurák bohužel vyšel na turnaji naprázdno.

Nejúspěšnější byla naopak Gabriela Štěpánová, která prohrála ve finále dvouhry se Zdenou Blaškovou a společně s Terezou Pytlíkovou byla i ve finále čtyřhry. Tam prohrály s párem Zdena Blašková, Helena Sommerová. "Je to obrovská škoda, protože Gabča měla hlavně ve čtyřhře titul opravdu na dosah. Holky prohrály 2:3 a rozhodně nebyly horším párem," řekl k vystoupení havířovské dorostenecké jedničky trenér Kamil Koutný.

Na stříbro dosáhl také Aleš Rusnák, když ve smíšené čtyřhře společně se Zdenou Blaškovou nestačili pouze ve finále na brněnskou dvojici Radek Skála, Linda Záděrová. Z medaile v mixu se radovali také Nela Hanáková a Vojtěch Mynář. Společně v semifinále prohráli právě s dvojicí Rusnák, Blašková.

Medailový výčet uzavírají bronzoví ze čtyřhry dorostenců. Pár Radim Bako, Matěj Stach (Kotlářka Praha) v semifinále nestačil na pozdější vítěze Františka Onderku a Radka Skálu. Dvojice Aleš Rusnák, Vojtěch Mynář vypadla s ostravským párek Tomáš Martinko, Adam Štalzer. V obou případech z toho byl samozřejmě bronz. "Těch sedm medailí je pochopitelně úspěch a mistrovství musíme jednoznačně hodnotit kladně. Jen to zlato, že nám chybí. Nejlépe zahrát na turnaji Vojtěch Mynář. Líbil se mi herně a taky výsledky byly skvělé. A boj o medaili, to byla otázka dvou tří míčků a možná mohl postoupit. Naopak velikým zklamáním je výkon Radima Baka. Ne z toho důvodu, že prohrál ve čtvrtfinále, ale kvůli tomu jak prohrál. Nezvládl to psychicky a nepodal výkon, na jaký má," dodal trenér Kamil Koutný.

Kompletní výsledky MČR dorostu najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz