Soutěže družstev uzavřely JOOLA Satellite Tour

Po soutěžích jednotlivců jsou tradičně druhý den turnaje JOOLA Satellite Tour na programu týmové soutěže. Stejné je to i letos v Havířově, kde se i přes omezený počet účastníků přihlásilo třináct chlapeckých a devět dívčích družstev.

První fázi turnaje rozehrála ve skupinách, kdy z každé postoupila do vyřazovacích bojů nejlepší dvě družstva. Nechyběl nikdo z favoritů a teprve až závěrečné boje o medaile přinesly některá překvapení. Tím největším bylo vyřazení A týmu České republiky ve složení Martin Slaný, Štěpán Brhel a Ondřej Květon v semifinále. Prohrál s C týmem 1:2, když nejprve mladší žák Jaroslav Grabovský porazil Martina Slaného, pak sice vyrovnal v duelu starších žáků Štěpán Brhel po výhře nad Jindřichem Morávkem, ale postupový bod zařídil v zápase dorostenců Vít Kadlec. Dramatickou pětisetovou bitvu s Ondřejem Květonem vyhrál 12:10 v rozhodujícím setu.

Ve finále soutěže chlapců už trojice Grabovský, Morávek, Kadlec neuspěla. Proti nim stálo české béčko ve složení Jan Škalda, Martin Šíp a Adam Štalzer. Béčko vyhrálo 2:0 a radovalo se ze zlata. Družstvo Havířova A do bojů o medaile nezasáhlo. Trojice Oliver Balvar, Erik Přeček a Daniel Košťál obsadila v turnaji útěchy první, a tedy celkově devátou příčku. Béčko ve složení Jakub Janošec a Jaroslav Bača vypadlo ve druhém kole turnaje útěchy.

V soutěži děvčat mělo české áčko cestu za vítězstvím přece jen o něco jednodušší. Ve vyřazovací fázi si dokonce dorostenka Klára Hrabicová ani nezahrála. Vše zařídily její spoluhráčky, mladší žačka Veronika Poláková a starší žačka Kateřina Pisárová. V semifinále porazily SKST Havířov ve složení Alice Kubjatková, Lucie Juchelková a Nela Hanáková, ve finále pak Německo 2:0. Na bronz pak kromě domácího družstva dosáhlo ještě české céčko.

Výsledky turnaje chlapců ZDE

Výsledky turnaje děvčat ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz