Špánik se z Gondomaru vrací s medailí

V portugalském Gondomaru vyvrcholilo mistrovství Evropy do 21 let. Na rozdíl od předchozích dvou ročníků, kdy se na stupních vítězů objevili i čeští zástupci, se tentokrát šestičlenná výprava vrátila bez medaile. Na zlato ve dvouhrách premiérově dosáhli Řek Ioannisis Sgouropoulos a Rumunka Adina Diaconuová.

Z bronzové medaile se radovali i Slováci, kteří vybojovali stříbro ve čtyřhře. Dvojice Adam Brat a Tibor Špánik nestačila pouze ve finále na Slovince Darko Jorgiče a Petera Hribara. "Mrzí nás samozřejmě, že to není zlato, ale na druhou stranu je to famózní úspěch. Je to moje první medaile z mistrovství Evropy v kariéře a budu na tento turnaj hodně dlouho vzpomínat," řekl před vyhlašováním vítězů Tibor Špánik, který působí v české extralize v týmu Baníku Havířov.

Slováci v prvním kole vyhráli nad běloruským párem Heorhi Kunats, Uladislau Rukliatsou 3:0, pak v osmifinále přehráli belgickou dvojici Florian Cnudde, Thibaut Darcis opět 3:0 a ve čtvrtfinále svedli tuhý boj s rakousko-moldavským párem Andreas Levenko, Andrei Putunica. Po pětisetové bitvě skončil Špánik v náruči svého spoluhráče, Slováci věděli, že mají medaili. "To byl asi náš nejtěžší zápas na turnaji. Pak bylo těžké i semifinále proti Rusům Sidorenkovi s Ivoninem, ale to už jsme věděli, že máme medaili jistou a hráli jsme víc uvolněně. Bohužel, ve finále na nás zase padla trochu nervozita. Moc jsme chtěli, vždyť zlato bylo tak blízko," popsal klíčové momenty cesty za stříbrem.

Společně s Adamem Bratem zkouší Špánik čtyřhru už přes tři roky a dvakrát vybojovali medaili i na slovenském šampionátu. Poraněné koleno robustního Adama Brata výrazně zkomplikovalo přípravu na evropský šampionát. Stříbrná medaile je o to překvapivější. "Hraje se nám spolu velmi dobře. Máme nacvičené signály, Adam skvěle servíruje a já pak mohu bleskově zaútočit forhendem. Tohle nám často vycházelo," dodal spokojeně slovenský reprezentant.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz