Štefcová s Petrovovou budou bojovat o letenku do Alicante

Dvě opory ženského extraligového družstva Havířova budou na dvoudenním kontrolním turnaji reprezentantů a reprezentantek v Olomouci bojovat o letenku na ME jednotlivců v Alicante. Kristýna Štefcová a Nikita Petrovová jsou mezi osmi pozvanými hráčkami, které se turnaje zúčastní.

V pondělí 6. srpna a úterý 7. srpna bude v Olomouci o vítězství, ale také finanční prémie hrát celkem devět mužů a osm žen. Výsledky kontrolního turnaje budou důležitým ukazatelem směrem ke složení reprezentačních výběrů pro rok 2019, v případě žen je navíc jisté, že vítězka si zajistí právo startu na evropském šampionátu. Mezi pozvanými přitom chybí čtyři kvalitní hráčky. Hana Matelová, Dana Čechová, Renáta Štrbíková a Zdena Blašková. První tři jsou však výkonnostně na takové úrovni, že o jejich kvalitách není pochyb, juniorka Zdena Blašková je na tréninkovém kempu v Číně a připravuje se na Letní olympijské hry mládeže v Buenos Aires. Cesta do Alicante se tak otevírá pro Karin Adámkovou, Kateřinu Tomanovskou, nebo právě Nikitu Petrovovou, Kristýnu Štefcovou a další hráčky. Zajímavostí v ženské kategorii je fakt, že pozvánku dostala i nejlepší česká kadetka Linda Záděrová, dvojnásobná medailistka z nedávného MEJ v Kluži.

U mužů je situace zcela odlišná. V Olomouci se s výjimkou Tomáše Polanského, který je po operaci ramene, představí všichni nejlepší čeští hráči. Kvůli nevydařenému loňskému evropskému šampionátu družstev budou moci v Alicante startovat pouze tři čeští hráči, je tedy jasné, že o místa v nominaci bude veliký boj. A žádný z kandidátů si logicky šanci ukázat svoji formu ujít nenechá.

Obě kategorie hrají rozdílným systémem. Muži v pondělí zahájí ve dvou skupinách z nichž dva nejlepší hráči postoupí do semifinále a následného finále a zápasu o třetí místo. Ženy odehrají turnaj systémem "každý s každým".

Seznam účastníků

Muži, skupina A: Pavel Širuček, Ondřej Bajger, Jiří Martinko, Tomáš Tregler. Skupina B: Tomáš Konečný, Antonín Gavlas, David Reitšpies, Stanislav Kučera, Lubomír Jančařík.

Ženy: Karin Adámková, Kateřina Tomanovská, Kristýna Štefcová, Nikita Petrovová, Linda Záděrová, Aneta Kučerová, Kristýna Mikulcová, Markéta Ševčíková.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz