Štefcová s Petrovovou startují na Hungarian Open

Na prvním letošním podniku seriálu Seamasters 2018 ITTF World Tour v Maďarsku ve dnech 16. - 21. ledna se představí také dvě hráčky Baníku Havířov. Kristýna Štefcová a Nikita Petrovová budou hrát na Hungarian Open dvouhru žen a společně také čtyřhru.

Obě samozřejmě hrají nejprve kvalifikaci dvouhry. Zkušenější Kristýnu Štefcovou čekají ve skupině Egypťanka Dina Meshrefová a Polka Kinga Stefanská, Nikita Petrovová má za soupeřky dokonce dvě Polky Katarzynu Grzybowskou a Klaudii Kusinskou. "Jedu na mezinárodní turnaj po osmi měsících, takže se moc těším. Škoda, že jsem se nevešla do soutěže žen do 21 let, kde je podle nových pravidel jen dvaatřicet nejlepších podle žebříčku. Mezi ženami to bude hodně těžké, konkurence je skvělá. Tam nebude úspěch každý vyhraný zápas, ale doslova každý vyhraný set," řekla před odjezdem do Budapešti Nikita Petrovová.

Její slova potvrdila i Kristýna Štefcová, která si ovšem na nějaký dílčí úspěch věří. "Mám hodně natrénováno a jsem dobře připravená. Určitě bych chtěla něco vyhrát. Kromě kvalifikace dvouhry nastoupíme společně i ve čtyřhře. A v ní jsme v této sezoně s Nikitou ještě neprohrály," dodala s úsměvem. V prvním předkole ovšem havířovské hráčky čeká taiwanský pár Lin Chia-Chin, Wang Yi-Ju, což je určitě silnější soupeř, než jaké znají z domácí nejvyšší soutěže.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz