Štěpánová byla na MS v osmifinále mixu

Dvě havířovské hráčky Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová byly členkami české výpravy na letošním juniorském mistrovství světa v thajském Koratu. Střídaly dobré momenty s těmi horšími, ovšem z asijského turnaje se mohou vracet spokojené.

V soutěži družstev české juniorky obsadily třináctou příčku. Prohrály klíčové utkání ve skupině o postup do čtvrtfinále s Francií 0:3 a pak ještě stejným poměrem duel s Hong Kongem. Zbylé dva souboje už Češky zvládly.

V soutěžích jednotlivců zaznamenala největší úspěch Gabriela Štěpánová, když v mixu společně se Slovákem Filipem Delinčákem postoupili až do osmifinále. Porazili po pětisetové bitvě silný maďarsko-italský pár Csaba András, Jamila Laurentiová a pak si stejným poměrem poradili i s dvojicí Pau Yik Man, Fung Wai Chu z Hong Kongu. Vyřadila je až japonská dvojice Hiroto Shinozuka a Kyoka Idesawaová. Klára Hrabicová hrála smíšenou čtyřhru s Peruáncem Carlosem Fernadesem a vypadli ve 2. kole. Ve čtyřhře juniorek pak obě havířovské hráčky společně prohrály v 1. kole s domácím párem Pakawan Karthangová, Thapanee Phommaová.

V kvalifikaci dvouhry se povedl skvělý kousek hned v prvním zápase Kláře Hrabicové, když přehrála favorizovanou Francouzku Isu Cokovou. Bohužel, zbylé dva souboje prohrála a obsadila ve skupině čtvrté místo. Gabriela Štěpánová rovněž jednou vyhrála, což bohužel stačilo jen na třetí nepostupové místo. Přesto se obě hráčky, stejně jako další členové české výpravy za své výkony na turnaji stydět rozhodně nemusí.

Kompletní informace a výsledky z MSJ najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz