Štěpánová zlatá na Evropských univerzitních hrách

Česká asociace univerzitního sportu vyslala na Evropské univerzitní hry 2022, které se konají v polské Lodži od 17. do 30. července početnou výpravu. O medaile bojuje přes 169 studentů z 15 českých vysokých škol v celkem 16 sportech.

Nechybí mezi nimi samozřejmě ani stolní tenisté a tenistky, kteří už mají své soutěže za sebou. A nutno říci, že velmi úspěšně za sebou. Družstvo žen Ostravské univerzity ve složení Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová a Markéta Ševčíková vybojovalo zlatou medaili. Trojice Tomáš Martinko, Jan Valenta a Aleš Rusnák z VŠB – Technická univerzita Ostrava skončilo třetí. Další medaili pak přidaly české hráčky ve čtyřhře, když našly přemožitelky až ve finále a obsadily stříbrnou pozici.

České vysokoškolačky prohrály v soutěži družstev pouze úvodní duel s týmem Paris Dauphine University v základní skupině. Pak už všechny nástrahy turnaje zvládly. V semifinále porazily hráčky slovinské Ljubljani a ve finále bez ztráty bodu oplatily prohru svým soupeřkám z Paříže. Muži se po postupu ze skupiny probojovali do semifinále, kde podlehli hráčům z Turecka.

Ani v mužském týmu nechyběli hráči Havířova. Společně s Tomášem Martinkem se z bronzových medailí radovali Jan Valenta s Alešem Rusnákem. V singlu bohužel nikdo z českých zástupců do závěrečných bojů nepostoupil, ovšem v deblu žen to bylo opět velmi radostné.

Ve čtyřhře se totiž dvojice Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová probojovala až do finále. V něm už ale nestačila na turecký pár Simay Kulakcekenová, Ece Haracová a musela se spokojit se stříbrem.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz