Strastiplná cesta do Havlíčkova Brodu

Nečekanou předehru mělo utkání 3. kola Extraligy mužů mezi domácím HB Ostrov H. Brod a družstvem SKST TESLA BATTERIES Havířov, které nakonec domácí vyhráli 3:1. Hosté totiž uvízli na dálnici v koloně a dojeli na Vysočinu s několikahodinovým zpožděním oproti původnímu plánu. Hrozilo dokonce, že nestihnou dvouhodinovou čekací lhůtu. Utkání bylo nakonec o hodinu posunuto a Havířovští měli na rozcvičení zhruba pětadvacet minut.

Na Petru Davidovi, který nastoupil do první dvouhry to bylo znát pouze dva sety. Proti Michalu Obešlovi zpočátku moc šancí neměl, jenže ve třetím setu domácí hráč zaváhal, a nakonec set prohrál. Pak se David zvedl k mimořádnému výkonu a získal pro Havířov první bod. „Já jsem se zpočátku modlil, aby to nebyl trapas. Měl jsem tuhé nohy i ruce. Navíc mi Michal herně nesedí. Spadlo to ze mne ve třetím setu, kdy on pokazil za stavu 7:7 servis. Pak to najednou nějak šlo. Vůbec nemohu uvěřit tomu, že jsem vyhrál,“ hovořil po zápase spokojený havířovský hráč.

Nechybělo mnoho a hosté dokonce šli do dvoubodového vedení. Souboj Tomáše Treglera s Ondřejem Bajgerem nabídl řadu nádherných výměn a dlouho nebylo jasné, který z hráčů se nakonec bude radovat z výhru. Tomáši Treglerovi se před týdnem narodila dcera a možná ji někdy v budoucnu táta ukáže, jak vyrovnaný a krásný zápas v prvních dnech jejího života vybojoval.

Vedení na stranu Havlíčkova Brodu strhnul Dmitrij Prokopcov. Bývalý český reprezentant to neměl proti Aleši Rusnákovi úplně snadné, ale nakonec přece jen vyhrál 3:1.

V duelu dvou hráčů, kteří svoji úvodní dvouhru prohráli, měl navrch Michal Obešlo. Sice se opět ve třetím setu nevyvaroval slabší chvilce, jinak ale byl v zápase s Ondřejem Bajgerem přece jen lepším hráčem.

Výsledek utkání 3. kola

HB Ostrov H.Brod – SKST TESLA BATTERIES Havířov 3:1

Michal Obešlo – Petr David 2:3 (8,2,-7,-3,-7), Tomáš Tregler – Ondřej Bajger 3:2 (9,-11,7,-8,7), Dmitrij Prokopcov – Aleš Rusnák 3:1 (-8,1,11,5), Michal Obešlo – Ondřej Bajger 3:0 (9,5,9).