Švédové a Němky novými mistry Evropy

Ve švédském Malmö skončilo mistrovství Evropy družstev a novými šampiony jsou muži Švédska a ženy Německa. Zatímco domácí hráči se ze zlata radovali po dlouhých jedenadvaceti letech, Němky obhájily titul z minulého šampionátu v Kluži.

V semifinále mužské soutěže švédský tým vyřadil jednoho ze spolufavoritů turnaje Francii. Bratři Lebrunové statečně vzdorovali skvěle hrajícím seveřanům, Felix Lebrun na úvod porazil Trulse Moregarda, jenže ke své druhé dvouhře už se nedostal. Alexis totiž prohrál oba své zápasy 2:3 a z postupu do finále se radovali domácí hráči. V něm pak nastoupili proti Německu, které s legendárním Timo Bollem v sestavě porazilo Portugalsko. V boji o titul už opět zářil Moregard. Porazil nejprve Benedikta Dudu a v pak ve čtvrté dvouhře pečetil spanilou jízdu výhrou 3:2 nad Bollem.

Němky neměly v závěru turnaje tolik práce jako Švédové. Vlastně si v Malmö dokráčely pro titul v naprosté pohodě. V semifinále smetly Portugalky bez ztráty jediného setu 3:0 a ve finále stejným výsledkem přehrály Rumunsko. O dramatickou zápletku se mohla postarat Andreea Dragomanová, která ve třetí dvouhře svedla pětisetovou bitvu s Ninou Mittelhamovou, ale nakonec stejně prohrála a Němky slavily titul.

Obě česká družstva vypadla v osmifinále, když muži nestačili na Portugalce a ženy prohrály s Italkami. Na šampionátu hrál také havířovský Tomáš Polanský, bohužel, ani on svými výkony nepomohl českému týmu k postupu mezi osm nejlepších.

Kompletní informace o ME v Malmö najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz