Tibor Špánik a další ligisté na ME do 21 let

Dvě medaile Tomáše Polanského a především jeho zlato z dvouhry jsou obrovským úspěchem pro český stolní tenis na letošním ME do 21 let v běloruském Minsku. Hráč bundesligového Saarbrückenu patřil k velikým favoritům a svoji úlohu beze zbytku splnil.

Zajímavý a potěšitelný je ovšem pohled na šampionát i z pohledu českých klubových soutěží. V Minsku se totiž představilo hned sedm hráčů a hráček, působících v extralize mužů a žen. Kromě českého kvarteta Stanislav Kučera (El Niňo Praha), Jiří Martinko (TJ Ostrava KST), Zdena Blašková (SK Dobré) a Markéta Ševčíková (SKST Hodonín), to byli Ukrajinka Solomiya Brateyková (Sokol Kyjov) a Slováci Samuel Kalužný (Elizza Praha) a Tibor Špáník (SKST Baník Havířov).

Jednoznačně největšího úspěchu dosáhla Solomiya Brateyková, která společně s Polkou Natálií Bajorovou postoupily až do finále čtyřhry. Tam smetly Belgičanky Lisu Lungovou a Margu de Graefovou 3:0 a vybojovaly titul mistryň Evropy.

Pak jsou tady čtvrtfinálové účasti Jiřího Martinka ve dvouhře a páru Samuel Kalužný, Tomasz Kotowski (Pol.) ve čtyřhře. Stanislav Kučera s Markétou Ševčíkovou vypadli ve dvouhře v osmifinále, stejně jako páry Tibor Špánik, Adam Brat (Sloven.) a Stanislav Kučera, Jiří Martinko.

A pro úplnost, Tibor Špánik v singlu nepostoupil z 1. fáze turnaje, stejně jako Zdena Blašková či Samuel Kalužný. Solomiya Brateyková byla nasazená přímo do druhé fáze, ale tam skončila na nepostupovém třetím místě.

Celkově lze říci, že zástupci české extraligy mužů a žen na evropském šampionátu do 21 let byli vidět a v jejich klubech mohou být s tímto vystoupením spokojeni.

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz