Tomanovská věří, že postup oslaví už ve středu

Už zítra čeká český národní tým žen první důležité utkání kvalifikace ME družstev. O postup na podzimní finálový turnaj ve švédském Malmö budou bojovat proti Itálií a ve čtvrtek proti Portugalsku. Italky na podzim minulého roku české hráčky porazily 3:1 a mají ve skupině A2 vše ve svých rukou.

Jedna ze stálic v národním týmu Kateřina Tomanovská věří, že proti Italkám pod vedením nové trenérské dvojice české družstvo uspěje. „Moc se s holkama na obě utkání, která nás čekají, těšíme. Připravujeme se, jak nejlépe to jde. Je nám jasné, že hned ten první duel bude hodně důležitý. S Italkami budeme bojovat o druhé místo ve skupině, Portugalsko je přece jen silnější. První utkání hodně napověděla. V Portugalsku jsme prohrály 0:3, zatímco Itálii jsme porazily. Já věřím, že to zvládneme a postup si zajistíme už ve středu,“ říká zkušená česká reprezentantka.

Trenérka Renáta Štrbíková doslova před několika dny převzala národní tým a hned ji čeká první velká zkouška. Duely s Itálií a Portugalskem i přesto bere s nadhledem. „Já to nevnímám úplně, že ta utkání jsou o mně. Hlavní je postup a jde o to, aby holky, které kvalifikaci začaly pod jiným trenérem, dotáhly své snažení do konce. Připravily si to velmi dobře a já to celé beru tak, že mým kolem je podpořit je v pozitivním slova smyslu, odkoučovat utkání, jak nejlépe umím. Myslím, že máme na to vyhrát nejen duel s Itálií, ale také s Portugalskem. A tím si samozřejmě zajistit postup na závěrečný turnaj.“

Dvojutkání o postup na ME družstev se hraje Národním tréninkovém centru v Havířově. Ve středu 11. ledna proti Itálii a o den později proti Portugalsku. Obě utkání začínají v 18 hodin a na obě je vstup zdarma.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz