Trenér Ján Medvecký: Stolním tenisem je třeba žít

Původně plánované poslední loňské číslo slovenského magazínu Stolný tenis se k fanouškům dostalo teprve v posledních dnech. Přináší, mimo jiné, obsáhlý a zajímavý rozhovor s trenérem Baníku Havířov Jánem Medveckým.

Věděli jste, že s trénováním začal už ve svých jedenadvaceti letech v Ivanke pri Dunaji? A že ještě jako hráč stihl angažmá v rakouské Landeslize? Byl také jednu sezonu trenérem slovenského národního týmu kadetů, ovšem k "velkému" stolnímu přičichl až v Hodoníně. Tam působil šest let a v roce 2014 přišel do Havířova.

V současnosti působí nejen jako trenér extraligového družstva žen, ale věnuje se mládeži, spolupracuje s českou reprezentantkou Karin Adámkovou a je také asistentem reprezentačního kouče Petra Engeho.

Podobně jako řada dalších trenérů a především hráčů, musí i on v současné době improvizovat a s nadějí čeká, až se situace ve společnosti uklidní. "Všechny nás to zaskočilo, ale nedá se nic dělat. My teď pracujeme s našimi svěřenci víc duševně a samozřejmě individuálně. Jsme v kontaktu s hráči i hráčkami, s kolegy v klubu jsme se dohodli, že jim budeme posílat pravidelně nejrůznější cvičení na to, aby se především drželi v kondici. Víme, že někdo má možnost zatrénovat si na stole někde doma v garáži, někdo ale třeba vůbec. Každý hledá způsob, jak tuto situaci zvládnout. Je hodně individuální, jak se absence tréninku na jednotlivcích projeví. Dva týdny snad ještě nejsou problém, ale měsíční pauza už je vždycky hodně znát. Jakmile karanténa skočí, bude potřeba postupně začít s přípravou, nic se nesmí uspěchat. Určitě to ale zvládneme," shrnul současný stav.

Kompletní číslo magazínu Stolný tenis najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz