Tři medaile havířovských týmů

Na mistrovství republiky družstev kategorií U15 a U19 startovala čtyři havířovský družstva, tři z nich si z Havlíčkova Brodu přivezla medaile. V soutěži družstev chlapců U15 byla stříbrná, stejně jako v soutěžích U19 pro chlapce a také A družstvo děvčat. Béčko děvčat skončilo osmé.

Nejprve o tituly bojovaly týmy v mladší z obou kategorií. Trojice Oliver Olejník, Oliver Balvar a Jakub Janošec si počínala naprosto suverénně až do finále. V semifinále si hráči Havířova poradili 3:0 s Přerovem a do finále postoupilo také družstvo SK Dobré, které vyřadilo pražskou Ellizu.

Ve finále se tým SK Dobré mohl opět spolehnout na svoji jedničku Jana Škaldu, který během dne neprohrál ani jednu dvouhru. V boji o zlato porazil Olivera Olejníka i Olivera Balvara. Klíčovým momentem finálového duelu byla hned první dvouhra, ve které obranář Jakub Dušek porazil Olivera Balvara a zařídil tak třetí bod pro své družstvo.

Na zlato bohužel nedosáhla ani družstva v kategorii U19. Pětice Matyáš Kolečkář, Daniel Košťál, Jaroslav Bača, Martin Slaný a Vojtěch Slaný v semifinále neztratila ani jeden set a přes pražskou Elizzu postoupila do přímého souboje o zlato. V něm už ale nestačila na silný tým TJ Ostrava KST. Ostravané byli velkým favoritem a proti Havířovu to potvrdili. Vít Kadlec hrál na celém turnaji skvěle, Jindřich Morávek měl proti Danielu Košťálovi sice pomalejší rozjezd, ale pak druhý bod v pětisetové bitvě získal. Do třetí dvouhry poslal trenér Havířova Vojtěcha Slaného, ten bohužel proti Samuelu Paluškovi uhrál jen jeden set. Prohra 1:3 znamenala zisk stříbrné medaile.

Semifinálový duel havířovských hráček proti Sokolu PP Hradec Králové se nesl v pohodovém tempu a družstvo kolem Hanky Kodetové, které se snažily sekundovat Magdaléna Ščibrániová a Lucie Juchelková si bez ztráty bodu zajistilo postup. Ve finále proti SK Dobré byla klíčová čtyřhra. A stejně jako v semifinále ji vyhrály hráčky SK Dobré. Havířov sice s přehledem táhla za titulem Hanka Kodetová, jenže jedna hráčka soutěž družstev sama bez výrazné pomoci spoluhráček nezvládne. Vyhrála obě své dvouhry, jenže společně s Magdalénou Ščibrániovou na sehraný pár Adéla Sazimová, Vendula Šichanová nestačily. Rozhodující bod vybojovala v poslední dvouhře Adéla Sazimová.

Havířovské béčko ve složení Lucie Masopustová, Lucie Obdržálková a Olena Chernyavska prohrálo s pozdějším mistrem SK Dobré ve čtvrtfinále a nakonec dosáhlo na osmou příčku.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz