Tři medaile z juniorského šampionátu

Nedosáhli sice na zlato, ale nakonec vybojovali tři medaile. Čest havířovského klubu na šampionátu juniorů a juniorek zachraňovaly především dívky. Gabriela Štěpánová byla na stupních vítězů dvakrát, Klára Hrabicová jednou.

Druhá nasazená hráčka dvouhry juniorek vypadla v semifinále s Annou Matějovskou z Vlašimi po prohře 2:4 a nebyla se svým výkonem příliš spokojená. "Medaile je samozřejmě úspěch, jenže já jsem chtěla do finále a tam si to o titul rozdat se Zdenčou Blažkovou. Aničku jsem v sezoně většinou porážela a odveta přišla zrovna teď. Jsem zklamaná. V zápase jsem zbytečně spěchala a pak ve snaze dohnat ztrátu jsem dělala hodně chyb," řekla po semifinálové prohře havířovská juniorka.

Chuť si příliš nespravila ani ve finále smíšené čtyřhry, kde společně s Davidem Průšou z pražské Ellizy prohráli s brněnskou dvojicí Radek Skála, Linda Záděrová. Stříbrná medaile však bylo to nejcennější, co domácí hráči a hráčky vybojovali. O další bronz se postarala Klára Hrabicová, která společně s ostravským Šimonem Bělíkem skončila v semifinále mixu.

Z juniorů se nejdál dostali Radim Bako a Vojtěch Mynář v singlu. Oba však nakonec skončili ve čtvrtfinále. Turnajová jednička Radim Bako nestačil na Radka Skálu, Vojtěch Mynář prohrál s Davidem Průšou.

Ostatní havířovští hráči a hráčky se do bojů o medaile v singlu nedostali. Aleš Rusnák skončil v prvním kole na raketě Tomáše Koldase, Jakub Harenčák prohrál na úvod s pozdějším vítězem Tomášem Martinkem, Nela Hanáková podlehla Kristýně Pěnkavové a Klára Hrabicová ve druhém kole Anně Matějovské.

Kompletní výsledky mistrovství republiky juniorů a juniorek najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz