Úspěchy na Memoriálu Milana Hrachového

Na sedmém ročníku Memoriálu Milana Hrachového ve Frýdlantu nad Ostravicí startovalo letos celkem 167 hráčů a hráček. Mezi nimi i několik zástupců havířovského klubu. Klára Hrabicová a Gabriela Štěpánová pak navíc stály na stupních vítězů.

Dorostenka Klára Hrabicová v sobotním programu nenašla mezi soupeřkami přemožitelku. Ve finále sice musela s ostravskou Janou Vašendovou sehrát pětisetovou bitvu, ale koncovka se jí povedla. I v soutěži žen do 21 let Hrabicová postoupila do finále. Tam se ale musela sklonit před uměním Zdeny Blaškové z SK Dobré. Prohrála s ní 0:3 a obsadila cenné druhé místo. Třetí příčku vybojovala Gabriela Štěpánová, která prohrála v Blaškovou už v semifinále.

V soutěži žen se Gabriele Štěpánové rovněž dařilo. S přehledem vyhrála skupinu, v hlavní soutěži vyřadila Polku Rusinovou a pak ve čtvrtfinále Barboru Kapounovou. Až v semifinále nestačila na pozdější vítězku Karin Adámkovou a skončila na bronzovém stupínku.

V soutěži mužů se představili tři havířovští hráči. Jakub Harenčák a Matěj Mazůrek postoupili do hlavní soutěži. Harenčák prohrál ve druhém kole s ostravským Miroslavem Bindačem, Mazůrek v prvním kole nestačil na Davida Průšu z Liberce. Michal Macurák ze skupiny nepostoupil.

V mládežnických kategoriích se kromě Kláry Hrabicové a Gabriely Štěpánové nikomu na stupně vítězů probojovat nepodařilo. Konečnou bylo většinou čtvrtfinále. Dorostenec Daniel Košťál v něm prohrál s Adamem Štalzerem z Ostravy. Pod hlavičkou havířovského klubu startovala na turnaji také Slovenka Natália Grigelová. Vypadla ve dvouhře žen do 21 let rovněž ve čtvrtfinále s Eliškou Šedovou. Nela Hanáková v této soutěži prohrála ve čtvrtfinále se Štěpánovou. Další dvě čtvrtfinálové účasti zaznamenali muži do 21 let. Antonín Baroš sice v prvním kole vyřadil nejvýše nasazeného Radima Morávka z Ostravy, ale pak v boji o postup mezi čtyři nejlepší podlehl Vítu Kadlecovi. Jan Valenta prohrál s Adamem Štalzerem.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz