Úspěšná bilance na krajských přeborech mládeže

O víkendu se uskutečnily v havířovském Národním tréninkovém centru krajské přebory mládeže Moravskoslezského kraje tří věkových kategorií. Hráčům a hráčkám Havířova se na nich tradičně dařilo a vybojovali řadu medailí.

V nejstarší kategorii U19 se přeborníkem kraje stal Daniel Košťál. V základní skupině si vedl naprosto suverénním způsobem a v hlavní soutěži, hrané systémem k.o., měl hodně práce ve čtvrtfinále, kde narazil na oddílového kolegu Jaroslava Baču. Porazil ho 3:2 na sety, v semifinále porazil Antonína Baroše 3:0 a ve finále si pak poradil s dalším havířovským hráčem Bořkem Otáhalem opět v pěti setech. Baroš uspěl v boji o třetí místo a vybojoval bronz. Turnaje se zúčastnilo celkem dvacet pět hráčů.

V kategorii dívek bylo pouze sedm hráček, takže hrály systémem každý s každým. Lucie Juchelková prohrála pouze jednou, ovšem nakonec skončila až třetí. Společně s Kristýnou Bajgerovou z TJ Ostrava KST a Bárou Strakovou ze Sokola Děhylov měly stejný počet bodů, havířovská hráčka však měla nejhorší poměr setů ze vzájemných zápasů. Vítězkou se stala Kristýna Bajgerová.

V kategorii U13 obsadili hráči Havířova opět všechna tři místa na stupních vítězů. Hrálo celkem osmnáct hráčů a ze zlata se nakonec radoval Oliver Olejník. Druhé místo obsadil Oliver Balvar a třetí skončil Jakub Janošec.

Přeborů kategorie U11 se zúčastnilo deset chlapců a sedm dívek. Vítězem dvouhry chlapců se stal Oliver Olejník, který v průběhu turnaje neprohrál ani jeden zápas. Na druhém místě skončil Tobiáš Fabián z TTC Frýdek-Místek a třetí byl Rostislav Klesla z Frýdlantu nad Ostravicí.

A jen pro úplnost. Už v polovině dubna se uskutečnily ve Frenštátu pod Radhoštěm krajské přebory kategorií U15 a U17. Ve dvouhře chlapců U15 zvítězil Erik Přeček před Oliverem Balvarem a Jakubem Janošcem. V soutěži dívek skončila Lucie Juchelková druhá. Ve starší kategorii U17 obsadil Erik Přeček druhé místo za vítězným Janem Lisztwanem z TJ Ostrava KST, třetí byl Oliver Balvar. Soutěž dívek vyhrála Lucie Juchelková.

Kompletní výsledky najdete na stránkách krajského svazu ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz