Úspěšná Polanského premiéra

Dvě utkání zahájila novou extraligovou sezonu mužů a hned na úvod se zrodilo překvapení, když družstvo TTC Ostrava 2016 porazilo mistrovský HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2. V televizním utkání se pak fanouškům představil v dresu Havířova Tomáš Polanský a pomohl svému týmu k výhře nad Libercem 3:1.

Polanský nastoupil hned v úvodní dvouhře proti Jakubu Seibertovi a zvítězil bez ztráty setu. „Skončilo to sice 3:0, ale bylo to těžké. Výsledek prvních dvou setů tomu odpovídá. Vyhrál jsem dvě koncovky, pak už to bylo lepší. Já jsem čekal, že premiéra v extralize bude těžká. Ale jsem samozřejmě rád, že jsem vyhrál. Jakuba Seiberta znám velmi dobře, ale porazil jsem ho vloni na mistrovství republiky v Kutné Hoře, takže jsem zhruba věděl, co hraje. Bylo nutné dodržet taktiku, to se povedlo a vyhrál jsem,“ řekl po své vítězné premiéře po osmi letech v nejvyšší české soutěži.

V utkání si pak zahrál ještě jeden singl. Šimon Bělík totiž prohrál pětisetovou bitvu s Michalem Benešem. Pak Jan Valenta přehrál Josefa Medka a za stůl musel opět Polanský. A po zápase se mohl opět spokojeně usmívat. Vyhrál 3:1 nad Michalem Benešem a zařídil rozhodující bod domácích. „Cítil jsem se dobře, hrál jsem dobře, takže jsem spokojený. V těžkých momentech jsem zahrál přesně to, co jsem plánoval. Takže nemohu být šťastnější,“ řekl v pozápasovém rozhovoru a přidal první postřehy z úrovně nejvyšší české soutěže. „Je to profesionálnější, než si spousta lidí myslí. Samozřejmě, Bundesliga je přece jen jiná soutěž, protože ti nejlepší hráči vyžadují největší komfort. Ale na úroveň, kterou česká soutěž má, jsou tady skvělé podmínky.“

SKST TESLA BATTERIES Havířov – SKST Liberec 3:1

Tomáš POLANSKÝ – Jakub SEIBERT 3:0 (10,12,4), Šimon BĚLÍK – Michal BENEŠ 2:3 (11,-11,4,-7,-7), Jan VALENTA – Josef MEDEK 3:0 (7,5,4), Tomáš POLANSKÝ – Michal BENEŠ 3:1 (7,-5,8,7).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz