Úspěšná sezona havířovského klubu

Pětatřicet medailí z letošních mistrovství republiky, od nejmladší kategorie U13, až po dospělé. Takové žně havířovský klub během jedné sezony ještě nepamatuje. Devět z nich je zlatých, takže stejný počet hráčů a hráček se může pyšnit titulem mistra republiky.

Rekordmankou je v tomto směru Hanka Kodetová. Čtrnáctiletá mistryně Evropy ve dvouhře kadetek přišla do Havířova před právě skončenou sezonou a dosáhla na nevídanou sbírku. Vyhrála dvouhru na všech mládežnických šampionátech, kterých se zúčastnila. Od kategorie U15 až po U21. Celkem čtyři tituly. Ve „svojí“ kategorii U15 navíc vyhrála všechny tři soutěže. Kromě singlu také čtyřhru s Danou Popelákovou ze Zlína a smíšenou čtyřhru s Janem Škaldou z SK Dobré. Kromě toho ještě společně s Veronikou Polákovou z HB Ostrov ovládly také čtyřhru na šampionátu U17.

Svoji premiérovou medaili přivezla i z mistrovství republiky mužů a žen v Praze. Byla bronzová, když spojila síly s obranářkou Markétou Ševčíkovou z Hodonína. Mezi dospělými havířovští ve dvouhrách neuspěli. Ale Jan Valenta se Zdenou Blaškovou z HB Ostrov vybojovali titul ve smíšené čtyřhře a Klára Hrabicová s Janou Vašendovou z Ostravy dosáhly na zlato ve čtyřhře žen.

Na posledním šampionátu sezony v Havlíčkově Brodě byla tři havířovská družstva stříbrná. Je to škoda, protože jediný titul v klubové sbírce v letošní sezoně chybí. Titul z týmové soutěže. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům a hráčkám za skvělou reprezentaci klubu. Odvedli opravdu hodně dobrou práci a medailistům k jejich úspěchům gratuluji. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem klubovým trenérům za jejich práci, úspěchy v letošní sezoně jsou jasným dokladem toho, že patříme mezi nejlepší kluby v republice,“ říká předseda klubu Nikolas Endal.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz