Úspěšný domácí šampionát v Praze

Celkem pět medailí vybojovali havířovští hráči a hráčky na mistrovství republiky v Praze. Na zlato dosáhly páry Jan Valenta, Zdena Blašková a Klára Hrabicová, Jana Vašendová. Stříbrné medaile ve čtyřhře žen získaly Gabriela Štěpánová a Kristýnou Štefcovou stejnou medaili ve čtyřhře mužů Adam Štalzer s Vítem Kadlecem. Na bronzovém stupínku ve čtyřhře žen skončila Hanka Kodetová s Markétou Ševčíkovou.

Finále dvouhry žen nabídlo úžasný souboj dvou hráček, které se spolu utkaly už na loňském šampionátu v Havířově. Tam zvítězila v semifinále Zdena Blašková a došla si až pro mistrovský titul. Tentokrát v přímém souboji o zlato uspěla Hana Matelová, když svoji soupeřku porazila 4:3.

Posledním zápasem mistrovství republiky bylo tradičně finále dvouhry mužů, kde proti sobě nastoupili finalisté loňského mistrovství. Výsledek byl opačný než v Havířově. Lubomír Jančařík porazil Pavla Širučka 4:1 a poprvé v kariéře vybojoval mistrovský titul ve dvouhře. Začal podobně jako Matelová hůř, ale od druhého setu už byl lepším hráčem a vyhrál naprosto zaslouženě.

První finálový souboj o titul ovládl už v nedělním dopoledním programu nejvýše nasazený pár Jan Valenta, Zdena Blašková, který porazil Martina Šípa s Veronikou Polákovou 3:0. Tři týdny před světovou olympijskou kvalifikací se tak představil ve velmi dobré formě.

Ve čtyřhře žen se z mistrovského titulu radovaly Jana Vašendová s Kládou Hrabicovou, když ve finále porazily Kristýnu Štefcovou a Gabrielu Štěpánovou 3:1. Finále čtyřhry mužů bylo podstatně vyrovnanější. Za stolem se setkali hned tři hráči, kteří vloni startovali v českém týmu na juniorském mistrovství Evropy. Proti dvojici Štěpán Brhel, Martin Šíp, stál společně s Vítem Kadlecem další mladík Adam Štalzer. Pár Brhel, Šíp na turnaji vyřadil nasazené jedničky Širučka s Reitšpiesem a uspěl i v boji o zlato. V pátém setu zvítězil 12:10.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz