Úspěšný šampionát U13 a U21

Celkem šest medailí vybojovali havířovští hráči a hráčky na mistrovství republiky U21 a U13. Ze zlata ve dvouhře U21 se radovala Hanka Kodetová, ve stejné soutěži vybojovala Klára Hrabicová bronz. Oliver Olejník byl stříbrný ve dvouhře U13 a další dva stejné kovy přidal v deblech. Adam Štalzer přidal bronz ve čtyřhře mužů U21.

Jako první stihla v nedělním finálovém bloku zvednout nad hlavou ruku po singlové výhře domácí Hanka Kodetová. Porazila ve finále Veroniku Polákovou z HB Ostrov 3:0 na sety a přidala další zlato do své už nyní velmi bohaté sbírky. Na bronzovém stupínku skončily Klára Hrabicová z Havířova a Jana Vašendová z MH stolní tenis Ostrava.

Čtrnáctiletá Hanka Kodetová už je mistryní ve dvouhře U15, U19 a nově i U21. „Byl to hodně psychicky náročný turnaj. Cítila jsem se v pohodě a chtěla jsem dojít co nejdál. A samozřejmě vyhrát. Jenže bylo nutné udržet koncentraci na sto procent. To se mi ne vždy dařilo. Třeba když jsem vedla v setu 10:7 a soupeřka srovnala. Asi vůbec nejtěžší zápas byl v semifinále s Janou Vašendovou. Bylo to vyrovnané, ale vyhrála jsem důležitou koncovku čtvrtého setu,“ hodnotila své vystoupení na turnaji.

Pak s typickým úsměvem naznačila své plány pro zbytek sezony. „Mám naplánováno hrát všechna domácí mistrovství a chci všechna vyhrát. Konkrétně v kategoriích U15, U17 i U19.“

Ondřej Morávek měl finálový duel s havířovským Oliverem Olejníkem v zásadě stále pod kontrolou. Domácí hráč mi však nedal nic zadarmo, prohrál dva sety v koncovkách a byl velmi smutný. Morávek však hrál v Havířově skvěle. Společně s Tobiášem Fabiánem vyhráli čtyřhru chlapců a s Laurou Maršíčkovou se pak radoval i z výhry ve smíšené čtyřhře. Domů si tak hráč Jiskry Strážnice odvezl tři zlaté medaile a poháry pro vítěze. Naproti tomu Oliver Olejník se musel spokojit se třemi stříbrnými medailemi. Kromě dvouhry si finále zahrál také ve čtyřhře se zlínským Vojtěchem Laštovkou a v mixu byla jeho parťačkou Adéla Brhelová z Hodonína.