Úspěšný vstup havířovské mládeže do sezony

Na prvním bodovacím turnaji v nové sezoně se havířovským mladým hráčům a hráčkám dařilo. Ve sportovní hale Jedenáctka v Praze se radovali celkem z deseti medailí, včetně té nejcennější.

Zlato si odvezla Magdaléna Ščibrániová ve čtyřhře mladších žaček, když společně s Lucií Juchelkovou ze Vsetína porazily ve finále Báru Antošovou a Vendulu Šichanovou. Do bojů o zlato zasáhli i další. Ve finále dvouhry dorostenek byla Klára Hrabicová. Prohrála však s Lindou Záděrovou z Hodonína 1:3. Společně s Janou Vašendovou se havířovská dorostenka probojovala do finále i ve čtyřhře. Tam ale nestačily na dvojici Kristýna Pěnkavová (SKST Vlašim), Niamh Štricová (SK DDM Kotlářka Praha). Ve stejné soutěži vybojovala bronz i Nela Hanáková, když se spoluhráčkou Barborou Březinovou z TJ Ostrava KST skončily v semifinále. Druhou medaili první den turnaje si na své konto připsala ještě Magdaléna Ščibrániová. Ve dvouhře mladších žaček prohrála ve finále s Vendulou Šichanovou 1:3 a brala stříbro. A tu poslední pak Martin Slaný ve čtyřhře mladších žáků, když společně s Petrem Hodinou z Prachatic prohráli v semifinále s dvojicí Heřmanova Městce Vojtěchem Jiroutem a Markem Wagnerem.

Druhý den turnaje se podobné medailové žně nekonaly. Ovšem ani v kategorii starších žáků nevyšli Havířovští naprázdno. Daniel Košťál se ve dvouhře probojoval do semifinále, kde prohrál s pozdějším vítězem Vítem Kadlecem z Ostravy. Ve čtyřhře pak Košťál společně s Matyášem Lebedou z Hradce Králové prohráli v semifinále s dvojicí Václav Podrazil, Martin Šíp, stejně tak bronzoví skončili Vojtěch Slaný s Alexandrem Rosu po prohře s dvojicí Štěpán Brhel, Vít Kadlec. Ve čtyřhře nejmladších žáků Oliver Balvar společně s Jakubem Kabelkou z Ústí nad Labem prohráli v semifinále s Lukášem Elicerem (STC Slaný) a Janem Kuncem (HB Ostrov).

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz