Úspěšný vstup mužů do play off

Čtvrtfinálová série mezi TJ Ostrava KST a Havířovem slibovala už před začátkem dramatický průběh. V základní části totiž Ostravané prohráli v hale svého soupeře 2:3, doma naopak vyhráli 3:1. A papírové předpoklady se naplnily.

První duel v herně na Varenské ulici v Ostravě před vyprodaným hledištěm nabídl skvělou podívanou. Z vítězství se radovali hosté, když každý z trojice Petr David, Šimon Bělík a Jan Valenta k výhře 3:2 přispěl jedním bodem.

V první dvouhře potěšil domácí publikum Tomáš Martinko, který bez ztráty setu přehrál Jana Valentu. Ovšem hned vzápětí si na své přišli fanoušci z nedalekého Havířova.

Petr David porazil Adama Štalzera 3:1 a stejným poměrem ve třetí dvouhře vyhrál Šimon Bělík nad Patrikem Klosem. Hosté otočili vývoj utkání, ovšem dobojováno zdaleka nebylo. Tomáš Martinko hrál v obrovské pohodě a dokázal vyhrát i zápas týmových jedniček. Opět to bylo velmi vyrovnané a opět to bylo poměrem 3:1 na sety.

Rozhodnout musela poslední dvouhra. V týmu domácích bouřlivák a hecíř Adam Štalzer a za hosty Jan Valenta. Ten ovšem rovněž neměl problém se namotivovat k velkému výkonu. Zvládl koncovku prvního setu a pak navíc své vedení navýšil. Pak otočil nepříznivý vývoj třetího setu a vítězstvím 3:0 posunul svůj tým blíž semifinále.

Odveta série se hraje ve čtvrtek od 18 hodin v Havířově.

Výsledek čtvrtfinále play off

TJ Ostrava KST – SKST TESLA BATTERIES Havířov 2:3

Tomáš Martinko – Jan Valenta 3:0 (9,7,5), Adam Štalzer – Petr David 1:3 (-4,-9,9,-8), Patrik Klos – Šimon Bělík 1:3 (-5,7,-9,-7), Tomáš Martinko – Petr David 3:1 (4,12,-7,9), Adam Štalzer – Jan Valenta 0:3 (-9,-8,-11).