V Chebu to stačilo jen na jeden bod

Proti vedoucímu týmu tabulky nastoupili hráči Havířova v předehrávce 14. kola nejvyšší soutěže. V Chebu se ovšem letos bude vyhrávat těžko, což domácí potvrdili, když výhrou 3:1 zaznamenali už dvanácté vítězství v řadě.

Domácí Západočeši nastoupili opět v kompletní sestavě a příliš jim ani nevadilo, že hostující trenér Kamil Koutný postavil zkušeného Petra Davida na třetí místo sestavy. V úvodu totiž po prohrané koncovce prvního setu David Reitšpies zlepšil hru a následující koncovky v zápase s Janem Valentou ovládl. Poslal domácí do vedení, a to už lídr soutěže nepustil.

Druhý bod přidal Antonín Gavlas výhrou 3:0 nad Ondřejem Bajgerem. V minulé sezoně trápily mistra republiky z roku 2017 zdravotní problémy a moc dobře se dokázal vžít do pozice havířovské opory, která se teprve před dvěma týdny vrátila po zranění pravého ramene. Za stolem ovšem Bajgera rozhodně nešetřil.

Trumf havířovského kouče ve třetí dvouhře úkol splnil. Petr David měl dostatek trpělivosti i potřebného štěstí na to, aby porazil obranáře Stanislava Kučeru 3:0 na sety a snížil stav utkání. Jenže pak přišel za stůl opět David Reitšpies. Svým typickým hecováním podpořil přesnou hru a po velmi dobrém výkonu porazil Ondřeje Bajgera a pečetil výsledek celého utkání. „S výsledkem být spokojeni samozřejmě nemůžeme, ale s předvedenou hrou, zejména dvojice Jan Valenta a Petr David, spokojen jsem. Ondra Bajger není stále ještě zdravotně v pořádku, takže jeho výkon ani nemohl být stoprocentní. Snažili jsme se změnou v sestavě trochu soupeře překvapit, ale dopadlo to, jak to dopadlo,“ řekl po utkání Kamil Koutný.

Výsledek utkání 14. kola

SKST Cheb – SKST TESLA BATTERIES Havířov 3:1

David Reitšpies – Jan Valenta 3:1 (-9,9,8,9), Antonín Gavlas – Ondřej Bajger 3:0 (11,7,8), Stanislav Kučera – Petr David 0:3 (-9,-9,-7), David Reitšpies – Ondřej Bajger 3:0 (5,3,10).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz