V hale je poprvé postaveno čtyřiadvacet stolů

Na druhý díl letošního seriálu JOOLA Satellite Tour 2020, který se hraje 12. a 13. srpna, je v Havířově vše připraveno. Většina účastníků si po přesunu ze slovenského Sence na sever Moravy vyzkoušela podmínky v nové specializované hale na stolní tenis. A všem bez rozdílů se líbila.

Poprvé je v Národním tréninkovém centru postaveno čtyřiadvacet stolů, takže turnaj by se mohl hrát pro mnohem větší počet hráčů a hráček, než je povoleno. Organizátoři samozřejmě musí respektovat nařízení Krajské hygienické stanice, které platí pro město Havířov. Omezili počet účastníků na sedm desítek. Hrát se přitom bude ve všech šesti kategoriích.

Chlapecké kategorie mají maximálně po osmnácti účastnících (konkrétně dorostenci, starších i mladších žáků je přihlášeno patnáct), kteří budou v první fázi rozděleni do skupin a následně ve fázi druhé budou hrát k.o. systémem o vítězství. V kategoriích děvčat je po deseti hráčkách, které budou také nejprve hrát ve skupinách a ty nejlepší pak ve druhé fázi opět ve skupině o vítězství.

Na turnaji se představí všechny české reprezentační kádry a pak také hráči a hráčky ze Slovenska, Rakouska a Německa. "Je samozřejmě obrovská škoda, že nám nařízení hygieniků neumožňuje hrát ve větším počtu hráčů a hráček. Určitě by turnaj měl vyšší sportovní úroveň. My jsme v tuto chvíli ale především rádi za to, že můžeme vůbec hrát," říká před turnajem jeho ředitel Nikolas Endal.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz