V Havířově probíhá Eurotalents Selection Camp

V havířovském Národním tréninkovém centru probíhá od 24. do 31. března mezinárodní Eurotalents Selection Camp pro hráče a hráčky ročníku narození 2012 a mladší. Účastní se ho dvacet osm hráčů a dvacet hráček ze šestnácti evropských zemí.

Hlavní trenérkou kempu je Renáta Štrbíková, jejím zástupcem Marek Čihák a za ETTU se kempu účastní maďarský kouč Zoltán Batorfi. K dispozici jsou samozřejmě také trenéři jednotlivých výprav, takže se mladým talentům věnuje téměř dvacítka trenérů.

Zoltán Batorfi program Eurotalents Camp, který organizuje ETTU, chválí. „Je to vynikající projekt, ale kempů by určitě mělo být víc. Sejít se šestkrát v roce na jeden týden, to určitě nestačí. Speciálně pro hráče se zemí, které nemají takové zázemí. V Německu, Francii, Maďarsku, Rumunsku nebo tady v Česku je zázemí pro přípravu mladých hráčů velmi dobré. Ale například Moldavsko, Litva, Bulharsko a některé další země, tam nejsou veliká centra, kde by mohli mladí hráči a hráčky kvalitně trénovat. Proto jsou podobné kempy pro ně velmi užitečné.“

V Havířově je celkem čtyřicet osm účastníků a například pro dvoudenní turnaj potřebovali dvacet čtyři stolů. „Ano, myslím, že tohle už je opravdu hodně. Tak veliký kemp je náročný na organizaci i samotný trénink. Ale na druhou stranu, už jsem o tom hovořil. Pro řadu zemí je to obrovská šance vyslat na kemp své talenty a oni pak trénují v kvalitní konkurenci,“ řekl Zoltán Batorfi a pochválil podmínky v havířovském centru. „Podmínky v Havířově jsou skvělé, tohle centrum patři k TOP v Evropě. Velká moderní hala, dobrá strava i ubytování. Tým trenérů a dalších pracovníků v hale je perfektní. Jezdím tady velmi rád,“ dodal.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz