V Havířově se bude hrát o tituly mistrů České republiky

Netradičně až na podzim se koná letošní mistrovství České republiky jednotlivců v kategoriích mužů, žen, mužů do 21 let a žen do 21 let. Hrát se bude v Národním tréninkovém centru v Havířově od 9. – 11. října.

Pro řadu hráčů a hráček bude výhodou, že právě v nové moderní hale pravidelně trénují. Platí to například o Haně Matelové, Zdeně Blaškové, Kateřině Tomanovské nebo Lubomíru Jančaříkovi.

Právě hráč bundesligového TTC OE Bad Homburg bude jedním z hlavních favoritů ve dvouhře mužů. Má za sebou skvělý rok. Na světové olympijské kvalifikaci v Dauhá vybojoval místo na olympijském turnaji, kde postoupil do druhého kola. Ještě předtím si zahrál čtvrtfinále mistrovství Evropy se dvouhře ve Varšavě a před několika dny byl oporou českého národního týmu mužů na mistrovství Evropy družstev v Kluži.

Co víc, mezi přihlášenými nejsou finalisté posledního šampionátu Tomáš Polanský a Pavel Širuček. Polanský má povinnosti ve svém německém klubu, Širuček je stále zraněný. Pro Lubomíra Jančaříka se tak otevírá cesta za prvním titulem ve dvouhře v kariéře. Jeho největšími soupeři budou Tomáš Tregler a dvojice velmi zkušených hráčů Dmitrij Prokopcov a Jiří Vráblík.

Největší favoritkou mezi ženami je Hana Matelová. Má ve své sbírce už šest zlatých medailí a poslední čtyři roky nenašla na mistrovství republiky přemožitelku. V Havířově bude chybět loňská finalistka Karin Grofová (Adámková), která čeká narození potomka. Největšími soupeřkami Matelové tak budou Zdena Blašková, Kateřina Tomanovská a Tamara Tomanová.

Na tribunách mohou hráče a hráčky povzbuzovat diváci, ovšem je potřeba počítat se stále platnými hygienickými opatřeními. Oba víkendové turnaje mohou navíc fanoušci sledovat živě. Na ping-pong.tv se budou streamovat zápasy na prvních čtyřech stolech. Sobotní kvalifikace začíná v 10 hodin, nedělní program hlavních soutěží začíná v 9 hodin a v pondělí se o medaile začne hrát v 9.30 hodin.

Havířovský klub bude mít na šampionátu bohaté zastoupení. V kategorii mužů budou bojovat Ondřej Bajger, Petr David, Šimon Bělík, Jan Valenta, Marek Čihák, Martin Pavlica, Jakub Harenčák, Aleš Rusnák a Bořek Otáhal. V ženách pak Kristýna Štefcová, Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová, Nela Hanáková a Magdaléna Ščibraniová.

Kompletní informace o šampionátu včetně startovních listin najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz